Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 16 éves "férfi" létemre...

PetiBence kérdése:

16 éves "férfi" létemre kaphatok szélütést/agyvérzést?

Figyelt kérdés

Most tanultunk ilyesmi dolgokat biológiából, feltettem a kérdést de a tanár nem válaszolt rá , ezért tőletek kérdezem , 16 éves 100kg létemre kaphatok szélütést/agyvérzést, ha segít válaszaszadásban a pulzusom 98% általában 125/80/90 (valamikor picit nagyobb, vagy kisebb), igazából azért kérdeztem meg mert mostanában fájt a fejem (vihar miatt) de elmúlt, DE, még most is mintha így random néha néha más más helyekre így 5-10 másodpercre lüktetne a fejem vagy valamikor fájna / szúrna

Ha kérhetem ne úgy adjatok választ hogy igent írtok mert egy kicsit fosok, hanem az igazat. Ha kérhetem



2020. máj. 26. 22:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, kaphatok
Nem kaphatok
19 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kaphatsz. Van egy ismerősöm, aki 14 évesen így bénult le.

De...

A vérnyomásod nem magas (jó, tudom, nem feltétel...).

Nem írod, milyen magas vagy. De ha nem vagy 2 méter, és elhízott vagy, akkor valószínűleg sok gyors felszívódású szénhidrátot eszel, egészségtelenül eszel, keveset mozogsz. Ez okozhat fejfájós tüneteket, főleg időjárási frontok környékén.

2020. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez a betegség nem korhoz kötött.Különösebb előjele sincs .
2020. máj. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárki, bármikor kaphat agyvérzést. Annyit tehetsz, hogy a lehető legegészségesebben élsz, azért egészséges, fiatal embereknek ritkán van hasonló problémája. Nem írtad, hogy milyen magas vagy, de a 100 kiló alapján valószínűleg el vagy hízva. Szóval mozogj sokat, lehetőleg a szabad levegőn, egyél sok gyümölcsöt-zöldséget, mértékkel fogyassz édességet és nasikat, ne cigizz, ne igyál rendszeresen. Ezzel már akár több 10 százalékkal csökkented az esélyed bármilyen szív és érrendszeri problémára.
2020. máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!