Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegség kezelhető...

Pánikbetegség kezelhető gyógyszerek nélkül ?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok fél éve nem rég szántam el magam hogy elmenjek Pszichiaterhez azt hittem majd a gyógyszerek megoldások lesznek. Antidepresszánsból 2 szemet szedtem be aztán arra jöttem rá hogy én ezt nem akarom szedni nem akarom így élni az életem inkább megküzdök a rohamokkal és a szorongással minden nap. Jövőhéten Pszichológushoz megyek szerintetek ő mit fog csinálni? Hogyan zajlanak az ilyen fajta beszélgetések? Tud majd segíteni?
2020. jún. 6. 14:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
A pszichiateremnek mit mondjak? Hogy jaj még sem akarom szedni a gyógyszereket? Teljesen kattantnak fog nézni
2020. jún. 6. 14:50
 2/20 anonim ***** válasza:
Őszintén mondd el neki minden érzésedet. Azt is, hogy idegenkedsz a gyógyszerektől, félsz hogy letompít stb. Megfogja érteni, és kitalál valamit számodra. Lehet enyhébbet ad, vagy beszélgetés során feltárja a mély problémákat, a problémának gyökerét.
2020. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
6%

Pedig szedned kéne legalább 3X1 025mg Frontint naponta,mert magától nem múlik el a pánikroham csak nagyon ritka esetekben

Ne kínozd magad mert a rohamok csak kikészitenek mind idegileg mind fizikálisan

2020. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak saját tapasztalatomból tudok beszélni!

1,5 évig pánikbeteg voltam, megjártam a kórházat is, mert azt hittük, hogy szervi bajom van (kalapált a szívem, nem kaptam levegőt, nem tudtam nyelni, izzadtam, remegtem stb.). 1 hét bent töltött idővel és rengeteg féle kivizsgálással később megállapították, hogy pánikbeteg vagyok. Elküldtek pszichológushoz, ő csoportterápiát és gyógyszeres kezelést javasolt. Ekkor 16 éves voltam. Édesanyám javaslatára nem vágtam bele, megmondom őszintén én sem repestem a gondolattól, hogy gyógyszereken éljek. Így elhatároztam, hogy változtatni fogok magamon. Nagyon-nagyon nehéz út volt, rengeteg szenvedéssel! Sokszor fel akartam adni, meg szerettem volna halni. De a gondolkodásom változtatásán, folyamatos testmozgással és életmódváltással elkezdett megszűnni a probléma. Van, hogy mostanában is előjön, de nagyon ritkán szerencsére. Ha ez neked segít, menj pszichológushoz, beszélgess vele, add ki magadból a problémáid, mert nekem részben ez is segített. Segít megérteni a helyzetedet. Viszont kérlek, csak akkor szedj gyógyszert, ha tényleg nincs más út!

2020. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:

Ez erősen függ attól, hogy milyen szintű a pánikbetegséged.

Ha gyakoriak és erősek a tüneteid, akkor szedj győgyszert az első időszakban, de járj terápiára is, mert a tartós győgyulást az fogja hozni. A gyógyszer csak az első körös tűzoltás.

2020. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2 re hallgathatsz. De 3, a frontin egy kib*szott altató. Vanak szerotonin visszavetel gatlok amivel lehet kezelni. Fél - egy év és rendbe tud tenni. Sőt lehet abbahagyas után javulsz majd csak. Meg persze a beszélgetős terápia is fontos.
2020. jún. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6 A Frontin egy pánikroham gátló benne van a betegtájékoztatójában is de lehet altatóként nyugtatóként is alkalmazni

A Zolpidem na az az altató

2020. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, de ugye azt nem tudod megmondani, hogy miért is nem akarod szedni, igaz?

Elárulom neked, hogy aki odáig eljut, hogy önszántából pszichiáterhez megy, ott már van annyira súlyos az eset, hogy a gyógyszer minden mellékhatása (ami amúgy is elmúlik) még mindig jobb, mint maga a pánik és az erős szorongás. Vesztegeted a hónapokat-éveket és a végén úgy is gyógyszer lesz belőle, csak addigra még szarabbul leszel már.

Ja, és persze én is érintett vagyok, lebeszélni a kívülállók szoktak mindig.

2020. jún. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Azért nem szeretnék gyógyszert szedni mert vannak a környezetemben olyan emberek akik antidepresszánst szednek és olyan is van aki már 10 éve és egyszerűen nem tud róla leszokni mert nélküle megbolondulna. És nem 1-2 ilyen embert ismerek sajnos. Nem akarok erre a pontra jutni hogy minden nap gyógyszerrel kelek, fekszek. Hozzátenném egyből észrevenni aki ilyen gyógyszert szed. Màr a tekintetén is látszik
2020. jún. 7. 14:47
 10/20 A kérdező kommentje:
Valamint nagyon sokan mondják hogy ezt csak én tudom legyőzni. És minden erőmmel azon leszek ha kell belepusztulok de akkor sem veszek be gyógyszert
2020. jún. 7. 14:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!