Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért fáj a farcsontom ha...

Miért fáj a farcsontom ha tesiórán felülésezek?

Figyelt kérdés
Ha kemény padlón felülésezek nagyon fáj, mert egy csont ér csak hozzá a talajhoz. lehet, hogy gerincs csigoja, de lehet, ohgy a farokcsontom. Nem tudom kitapintani, de ha felülésezek, akkor nagyon zavaró és kellemetlen. Mit tegyek?
2020. jún. 20. 14:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem vagoyk vékony, de nem is dagadt. rendes testsúlyú.
2020. jún. 20. 14:24
 2/7 A kérdező kommentje:

A tesitanáro mazt hiszi, hogy csak kifogás, hogy ne kelljen csinálni, de közben nagyon fáj!!!


szerintem csigolya, de lehet, hogy farcsont.

2020. jún. 20. 14:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú zavarok egyáltalán nem ritkák, és általában a mozdulatsor nem megfelelő pozitúrában való végzése okozza őket. Két lehetőség van, vagy szólj erről a tesi tanárodnak, aki figyelemmel kísérhetné hogy hogy mozogsz, és segíthetne a módosításban, vagy hagyj fel a felüléssel (sok profi edző úgy gondolja, nem egy jó mozgás fajta, sokkal jobb gyakorlatok is vannak), és helyettesítsd egy másik, hozzád jobban illő mozgásformával.
2020. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja akkor nem csak nekem ilyen? Amúgy szőnyegen is érzem. 8 felülés után szokott fájni. Matracon meg ugye nem ér semmit az egész..
2020. jún. 20. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, azt a pontot én is érzem felülések esetén. De számtalan más gyakorlat van, amit lehet csinálni.
2020. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még ki is sebesedett... Én se voltam sovány (normál alkatú voltam).
2020. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Feküdj inkább a derekad felé felfelé és onnan próbálj felülést csinálni

Ne derékból mert meghúzódik aztán a derekad hanem a feneked felső része az aminek érnie kéne a talajt

Próbáld ki otthon melyik a legjobb pozició

Ha nem megy és ennek ellenére is fájdalmaid vannak akkor menj el orvoshoz hozz orvosi papirt a tesitanárnak és mentesd magad fel felülésből

2020. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!