Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz hatására termelődik...

Stressz hatására termelődik angiotensin II?

Figyelt kérdés
Okozhatja ez a stressz miatti vérnyomás-emelkedést?

2020. júl. 23. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Hogy konkrétan ezt befolyásolja-e, azt nem tudom, de a vérnyomásra van hatással a stressz.
2020. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Bebaszna, ha még az angiotenzint is idekevernénk. Mi a bánatnak? Amikor stressz terheli a szervezetet, minden izom megfeszül. Záródnak a kapillárisok, emelkedik a vérnyomás. Kész!
2020. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Miquel, legyél szíves, azt is magyarázd el nekem, hogy stressz miatt magas vérnyomásra miért adnak angitensin-rendszerre ható vérnyomáscsökkentőt fiatalembernek, köszi!
2020. aug. 3. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan én ilyenről nem tanultam, de akár igaz is lehet. A stressz szimpatikus idegrendszeri aktivitással jár, a renin elválasztását a szimpatikus idegrendszer aktivitása fokozza, ami legvégül magasabb angiotenzin II szinttel járhat, így vérnyomás emelkedéssel.
2020. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na a degenerált miquel itt is megjelent....
2020. dec. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!