Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mostanában eléggé fáradt...

Mostanában eléggé fáradt vagyok és aluszékony. Szerintetek mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Igazából nem is csak mostanában, évek óta ez megy, kb 20 éves korom óta, csak nyáron kevésbé jellemző. Télen már tök "normális" számomra hogy rengeteget alszom, és hamar kimerülök, pedig még fiatal vagyok. Ez mindig ilyen téli álmos időszak nekem. Általában reggel 7 kor kelek, elmegyek munkába, majd délután fél 5 körül hazaérek, még elvégzem a háztartási dolgokat otthon, aztán egy forró zuhany, pizsi fel, és be az ágyba a jó meleg paplan+pokróc alá (eléggé fázós vagyok, lehet összefügg a két dolog) és alvás. Általában este 7-re, de legkésőbb 8-ra minden nap lefekszem, naponta kb 11-12 óra az alvásidőm. Hétvégente pedig durvább a helyzet mert akkor viszont sokszor előfordul, hogy sötététedéskor már elálmosodom, és ha semmihez nincs kedvem, vagy nincs semmi dolgom, időnként már délután 5kor ágyban vagyok (az eddigi rekordom kb 16 óra alvás egyhuzamban), és hát kelek amikor kelek. A legtöbb ember számára már ez sem természetes, bár ez talán még érthetőbb, mert mégis csak tél van, hideg, rossz az idő, hosszúak az éjszakák. Nagyon ritkán szoktam felébredni éjszakánként, rendkívül mélyen alszom, és mivel jelenleg 2 éve egyedül élek, nincs is aki nagyon zavarjon a durmolásban. Nem vagyok depressziós vagy ilyesmi, voltam orvosnál is már ezzel két éve, el is küldtek vérvételre de minden rendben volt, azt mondták szedjek sok vitamint, és próbáljak többször kimozdulni. Próbálkoztam is utána mindenféle multivitaminnal és immunerősítővel, és rendszeresebben sétálgatni hétvégente, de ha 0 fok vagy az alatt volt a hőmérséklet, kb30-35 perc után mindig diszkomfortérzésem volt, mert fáztam, hiába voltam vastagon nyakig beöltözve, sál, sapka, vastag harisnya stb.


Minden estre tavaszra, az időjárás jobbrafordulásával általában javult minden évben a helyzet, és energikusabbnak éreztem magam, idén viszont talán a karantén, a home office miatt is, de nem igazán érzek változást, és ez az állapot valahogy konzerválódott a nyári időszakra is. Szerencsére most legalább az időjárás jó, és a hétköznapjaimat/hétvégéimet próbálom minél aktívabban tölteni. Szerintetek mi okozhatja ezt? 27L



2020. júl. 26. 20:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Vashianyos vagy. Vegyel huminsavat.
2020. júl. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!