Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek is? (Többi lent)

Szerintetek is? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam hogy a trutyi az orrukban ugye,az most fika vagy takony?Marmint nyilvan a ketto ugyanaz de szerintem megsem.Szerintem a folyekony trutymo az a takony,a szaraz meg a fika..Ki ert velem egyet?

2020. aug. 21. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Egyetertek
Forditva
A ketto ugyanaz
Nemtudom mert hulye vagyok
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Volt egy ismerősom, aki ilyen kérdés megoldásának akarásáért került zártosztályra.

.

Troll vagy, aki csak a pontozás miatt tesz fel szavazós kérdést.

2020. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rossz logikai alap.

Attól, hogy az állaga, vagy a halmazállapota más, attól még egy anyag ugyanaz.

Tény, hogy itt nem anyagokról, hanem keverékekről van szó, de ettől még az orrváladék hétköznapi neve a takony és valamennyire argotikus elnevezése a fika.

A fika svéd eredetű szó, jelentése egy esemény, ahol összegyűltek kávézni/teázni és mellette apró kis süteményeket, vagy kekszeket ettek, egy szóval fikáztak.

Persze ebből eredt az, hogy valaki eszi a taknyát, az gúnyosan, de fikázik és amit eszik, az a fika.

Valójában pedig minden ember eszi a taknyát, mivel naponta nagyon sok termelődik és a legtöbbje lecsurog a garatra, ami nyelési ingert vált ki, tehát le is nyeli mindenki.

Annyiból más egy kicsit, hogy a szilárd takony azért szilárd, mert sok idegen anyag került bele, ami hatására megszilárdult, hogy ne csurogjon le, hanem főleg a tüsszentéssel kikerüljön. (Amolyan védelmi mechanizmus.)

De ha jobban bele is gondolsz, akkor sok sírásnál, ahol a szemüregből az orrüregbe sok folyadék vándorol, a takonytermelés is többnek tűnik, pedig a könny folyadék, mégis kicsit kocsonyás-pudingos állaga van a takonynak, míg egy megfázásnál amikor szimplán csak víztisztát fúj ki egy ember sokkal vízszerűbb.

Inkább viszkozitásában térnek el.

De tisztázás végett:

Orvosilag orrváladék, köznyelvben takony, argoban fika, fikusz, turha, slejm, szmötyi, szrötyi, cicakaki,...stb.

2020. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És a legdurvább hogy valamikor szaga is van a takonynak de még a fikának is 😀
2020. dec. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!