Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Komoly kérdés: miért fingok...

Komoly kérdés: miért fingok ennyire szagosakat mostanság?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nyáron emésztési panaszokkal mentem dokihoz, kiderült, hogy tejfehérjére vagyok érzékeny. Tojásra csak enyhén, az nem hiszem tüneteket okozna, de magában nem is eszem.

Szóval mióta diétázom nincs nagy probléma, nem fáj semmi, néha max lágyabb a széklet, de ami néha zavaró, hogy nagyon büdöseket szellentek és főleg a reggeli órákban. Nem mindennapos, de gyakori. Bocsánat, nem tudom szebben kifejezni, de tojás szaga van :D

Emellett nagyon ritka, hogy hangos lenne mindig ilyen sunyi halk. Mi lehet az oka?


Nem tudom lehet-e hozzá köze, de gyakran menstruáció előtt/alatt tapasztalom, illetve középidőben. Hormonok okozhatnak ilyet? Vagy érdemes egy gutén tesztet is elvégezni? IgG-n negatív lett.



2020. szept. 15. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fűszeres kajától (én pl grillkaják után szoktam ilyet), húsoktól, bizonyos zöldség-gyümölcsöktől is lehet én úgy tudom. Akik egészségesen kajálnak, azoknak gyakran ilyen, vagy aki tényleg valami fűszeresebbet vagy csípősebbet evett.

Azt hiszem női hormonokkal emúgy összefügghet, egyszer én is olvastam ilyesmiről..

2020. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 vantel ***** válasza:
68%

Glutén szokta okozni a tejfehérje allergiát.

Röviden:

Glutén enyhe ,nem érzékelhető bélgyulladást okoz éveken át. Utána kialakul a szivárgó bél szindróma. Bejut a vérbe az emésztetlen fehérje pl tej. A szervezet észreveszi, kimerül és kész az allergia.

Ha eszel továbbra is glutént,kialakulhat más allergia is.

Ha nem eszel glutént és addig más ilyesmi anyagot(gabonák,bab) akkor megszünik a szivárgás elmúlik a gyulladás és újra egészséges lehetsz.

Ez több hónap is lehet.

2020. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attol, hogy az allergiát okozo etelt nem magaban eszed, meg megeszed...
2020. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 így nem lehet valakit diagnosztizálni gluténra.. Amíg meg valaki nem érzékeny, nem szabad elhagynia, mert azzal többet árt mint használ ezt nekem doki mondta egyszer jól le is tolta egy ismerősöm, aki gluténmentesen evett "csak úgy".


És ez nem allergia! Azt írja érzékenység. A kettő nem ugyanaz. Allergiától elég durva tünetek szoktak lenni, szinte egyből étkezés után.

Na de most ha allergia teszten pl eddig nem voltál, érdemes arra is elmenni.

Emellett elmehetsz transzgluteminázt is nézni biztos ami biztos alapon, bár az IgG negatív lett, ezt is nézd meg.

2020. szept. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 vantel ***** válasza:

Glutént el lehet hagyni, dokik a anno rocsildék álltal kinevelt orvosi vonalat viszik.

A gondok onnan kezdődtek amikortól megszűnt a hosszan(legalább8 órán át)kovászolt kenyér gyártása. Helyette jött az élesztős kenyér.

Hosszú kovászolás során a glutén fehérjét felbontja a tejsavas bomlás kissebb ártalmatlan darabokra.

Néz csak utána,próbáld ki!

2020. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!