Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Habart bableves ettem, füstölt...

Habart bableves ettem, füstölt hússal ecetesen és mustárral, fájhat a gyomrom,vagy a májam tőle? Mert nagyon megfájdult.

Figyelt kérdés

#Gyomor,étel ,hasfájás
2020. szept. 27. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szélgörcsöd van a babtól, persze a füstölt hús is elég nehéz kaja, az ecet és mustár meg savat is csinálhat, ezektől is fájhat a gyomrod.
2020. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Simán. Mindent ami okozhat ilyet, egybe raktál.
2020. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban szenvedtem egyszer nagyon, mert az aztatolevevel fozott bablevest kaptam. Szakacskonyvben igy volt...

Azota semmi bajom a babtol. Viszont volt mar olyan felfujodasom, hogy nem is tudtam volna megszabadulni a szelektol, amig vegre nem fekudtem le, csak ketret gornyedve utaztam hazafele.

2020. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Neo_ ***** válasza:

Szia,

Ha be tudod azonosítani hol fáj, akkor meg is van a válasz. A gyomor inkább baloldalt a bordák alatt, jellemzője az összehűzódás. Főleg fűszeres dolgokat nem szereti, mert ilyenkor a nyálkahártya sérül. Ha a "hasadat" érzed, akkor a belekkel van a gond, ilyenkor az étel már továbbjutott, de a felszívódásnál van probléma. Ha kemény a has, érzed, hogy "tol fel a bordák felé", feszít, akkor "szeles" ételt ettél. Mindenkire máshogy hat, de a bab, az ilyen :). Javaslat ilyenkor az Espumisan. A gyomorproblémánál lehet sav hiány is, ilyenkor nehezen emésztünk, egy pohár kóla segíthet. Ha a torokban érzel maró érzést, akkor viszont sok a sav, a tej segíthet. Ami viszont fontosabb, ha a jobb bordaív alatt érzel görcsöt és sugárzik a hátaba is. Ez az epehólyag. Lehet kő, vagy homok. Ilyenkor vegyél be egy nospa-t de menj el egy UH-ra.

REmélem tudtam segíteni

2020. szept. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm,algopirintől és nospa tól elmult.
2020. szept. 29. 03:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy ideig biztos nem fogok nehéz kaját enni.
2020. szept. 29. 03:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!