Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől görcsöl be néha éjszakán...

Mitől görcsöl be néha éjszakánként a lábam (ált. A jobb vádlim)? Van, hogy annyira, hogy egész nap érzem benne a fájdalmat.

Figyelt kérdés
Egyébként 22 éves nő vagyok, dohányoztam is :( Mit lehet ez ellen tenni?
2008. nov. 28. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem vagyok orvos :) ,de általános tünete a magnézium hiányának az izomgörcs.Nem szedsz vitamint?A Magne B6 segít,de azért járj utána te is!
2008. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A magnézium jó rá, de a calcium is. Ha cigi mellett még kólát ,kávét is fogysztasz, érdemes ilyen vitaminokat szedni.

Ha terhes leszel ez szinte neponta elő fog fordulni és arra is calcium-magnéziumot kell szedni.

2008. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem is begörcsölt régebben, mindig éjszaka, reggelre meg izomlázam volt!:)

Magnéziumos pezsgőtablettát ajánlanám, mert nekem attól teljesen elmúlt!:)

2008. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi mindenkinek! Én is a magnéziumra gondoltam egy lehetséges megoldásként :) Már nem cigizem :) és a kóla, kávé sem szerepel szerencsére a listán :)

Csakn nagyon megijedtem, hogy esetleg, a egykori dohányzás "áldásos" hatása ez. Természetes állapotban egyébként miben van sok magnézium? Vagy ha ez gyakran előfordul akkor ne kísérletezzek, vegyek be egy magneB6-ot, vagy plusszot?

Tényleg köszi

2008. nov. 28. 10:58
 5/14 A kérdező kommentje:

Előbb kérdeztem, mint gondolkoztam :) De azért google barátomat is igénybe vettem. Hátha vkinek hasonló problémája van, bemásolom a házipatikáról, hogy miben található meg.

A magnézium legnagyobb mennyiségben a zöldségfélékben, a hüvelyesekben, a különböző gabonafélékben (főleg azok héjában), a gyümölcsökben, a tejtermékekben és a halfélékben található meg.

2008. nov. 28. 11:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Szedsz valamilyen gyógyszert?

Nekem utoljára egy gyógyszer mellékhatása (hatása!) volt ez.

2008. nov. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak foggálót (milligest). Lehet, hogy mostanában tényleg kevesebb Mg jutott be a szervezetembe, meg a mai kajákban sincs már annyi, mint régen volt :( Hiába eszek csomó zöldséget, gyümit...
2008. nov. 28. 11:35
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj el laborvizgálatra,ne kísérletezz,ott pontosan kiderül mi hiányzik szervezetedből.
2008. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha egy hónapon belül még előfordul 2-3szor, akkor lehet, hogy az lesz. Bár gyanítom a doktornő nem fog túlzottan örülni nekem :) Legutóbb, amikor labort kértem tőle (vesefájdalom miatt), képes volt a vasat kihagyni belőle, pedig tudja jól, hogy vegetáriánus vagyok. De "ezek a vizsgálatok nagyon drágák..." nekem meg az egészségem fontos, mostmár :)
2008. nov. 28. 12:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor talan itt a valasz a kerdesedre.Ha vegetarianus vagy,akkor figyelned kell hogy mi az ami a hus kihagyasa miatt hianyzik a szervezetedbol.Mert akarmilyen karos hust fogyasztani,megis tartalmaz a szervezetnek fontos tapanyagokat.
2008. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!