Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kávéfüggőként hogyan hagyjam...

Kávéfüggőként hogyan hagyjam abba a kávézást?

Figyelt kérdés

Naponta 2 kávét ittam eddig, de egy orvos megállapította hogy érzékeny vagyok rá és ezért alszok huzamosabb ideje rosszul. Tény és való hogy ha nem iszok sokkal kipihentetőbb az alvásom, viszont ebéd után kávé nélkül egyszerűen elalszok kávé nélkül, lehetetlen hogy koncentráljak.

Mit tegyek? Járt már valaki hasonló cipőben?



2020. okt. 15. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Zöld tea. Vagy igyal eleinte csak egy kávét+töld tea.
2020. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A koffein hatása nagyjából 3-4 óra. Figyelj arra, hogy a tervezett alvás előtt legalább 5 órával ne igyál kávét, sem más, koffeint tartalmazó italt. Ha így sem megy az alvás, szinte biztos, hogy nem a koffein miatt.
2020. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy ebéd utáni kávé kizárt, hogy befolyásolja az alvásodat, ráadásul ezen kívül gondolom reggel iszod a másikat.
2020. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ahh de utalom ezeket a legendakat a kaverol, meg hogy nem letezik a koffeinre erzekenyseg. 3-4 ora es kimegy, aha. En egy 3in1-től reggel 8-tól még délután 4-kor is pörgök, ha 3-4 ora kornyken iszom akkor pedig ejfelkor tudok leghamarabb elaludni, pedig max 10-kor szoktam.
2020. okt. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahh én meg de utálom ha valaki más saját tapasztalatát meghazudtolja.
2020. okt. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki túlérzékeny a koffeinre, általában más tünetekkel is rendelkezik, illetve hamarabb jelentkeznek a koffeintúladagolás tünetei. Itt nem volt szó erről. A túlérzékenység genetikai okozatú, tehát egy genetikai teszttel Magyarországon is meg lehet győződni a létezéséről.
2020. okt. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia

Az a helyzet hogy olyan 2 hétig kell kibírni, és utána jobb lesz.

Viszont az a kb 14 nap akkor tejesen koffeinmentes kell hogy legyen!

Én kb úgy szoktam hogy először csak csökkentem a kávé adagot, amíg bírom - utána viszont az elvonás miatt úgy eszem egy ideig. Tehát az őrölt kávéból eszek mondjuk egy kisebb teás kanálnyit. Amikor az elvonás miatt már nincs fejfájás, stb - akkor tovább csökkentem és csak egy kávéskanálnyit eszek meg.

Egyébként cukros meleg tejjel, vagy kakaóval szoktam megenni.

Ha úgy eszi meg az ember, akkor lassabban jön meg - viszont jóval tovább tart. Így az a jó amikor már csak egy kávéskanálnyi kell reggel, és úgy el lehet lenni egész nap.

A végén viszont amikor már több napja sikerült így ellenni napi 1 kávéskanállal, akkor teljesen abba kell hagyni.

Ilyenkor az első 3 nap még mindig elég húzós, és általába full fáradt még az ember. Ha viszont sikerül kitartani, akkor olyan 1 hét után már érezhető hogy valami változik.

Ha sikerül elérni a 2 hetet úgy hogy egyáltalán semmi kávét, és semmi koffeines italt nem tol be az ember, akkor helyreáll a belső "egyensúly".

Mert a kávé csak a rejtett "tartalékokat" csoportosítja át. Viszont 10-14 nap alatt helyreállnak ezek a belső tartalékok, és utána már nem jön a fáradtság, vagy fejfájás. Elég húzós, de ha rászánja magát az ember akkor ki lehet bírni 😃

2020. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem napi 2 kávé direkt jót tesz. Igyad reggel és délben.
2020. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!