Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » L-Thyroxin hogy vált be...

L-Thyroxin hogy vált be nektek és voltak mellékhatásai?

Figyelt kérdés
Én 2 napja kezdtem szedni mindig egy felet, mert ennyit írt a doktor. Magas TSH-m volt (5,688) a vérvételen és pajzsmirigy-alulműködésem, azért kellett elkezdenem ezt a gyógyszert. Bár nem tudom, hogy pont a gyógyszertől lenne e vagy alapól de elég erősen fáj a fejem mintha tompa lenne, meg egy kis szédülés. Ilyen picike gyógyszer és ennyire erős vagy mástól is lehetnek ezek? Amúgy 2 napja mióta szedem csodák csodájára nem kívánom napközben az alvást, mert előtte mindig aludni tudtam sokszor és napközben is ami zavart, mellette a hajhullás is volt. Ma is egész nap fenn tudtam maradni. Nektek hatott valamit ez a gyógyszer? Voltak egyéb mellékhatások? 23L

2020. okt. 28. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés az, hogy hány mikrogrammosat írt fel, de nem gondolnám, hogy ez okozná a tüneteid. Fejfájás sokmindentől lehet - kevesebb folyadékbevitel, időjárás, menstruáció stb. Ha nagyon elviselhetetlen, hívd fel az orvosod, kérj tőle tanácsot.

Én is szedek egyébként tiroxint, mondjuk nekem szerencsére hamar elkezdték kezelni, PM alulműködés tüneteit nem észleltem. Hajhullás nekem is csökkent, mellékhatásként néha előfordul a szívdobogásérzés.

2020. okt. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

bocs kihagytam :D.

50 mikrogrammos

2020. okt. 29. 14:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Az alulműködés egyik tünete a fáradtság, fáradékonyság, de én épp a gyógyszertől lettem még fáradékonyabb, és pár havonta több napos falásrohamok jöttek rám, így nem hogy fogyáshoz vezetett volna a gyógyszer szedése, hanem több kilogramm hízást eredményezett. Ízületi fájdalmaim is lettek. A magyar orvosok nagy része "nem hisz" ezekben a tünetekben, miközben az angol fórumok tele vannak hasonló panaszokkal. Elmondtam az orvosnak ezeket a mellékhatásokat, de szerinte a gyógyszer nem okozhat ilyet. Próbaképp abbahagytam a gyógyszer szedését, és elmúlt az ízületi fájdalom, megszűntek a falásrohamok, és visszaállt az alap, ritkább és kisebb mértékű fáradékonyság.
2020. okt. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a gyógyszer aahagyása nem okoz gondot ha csak 4 napja szedem? elég erősnek érzem, nem sok gondom volt előtte sem ettől inkább mások jöttek elő..szíveseben hanyagolnám de orvosom szerint kéne szednem. meg vérvétel is kell még de passzolnám.
2020. okt. 31. 00:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sokan tartanak a vérvételtől, de a következő kontrollt megvárnám, és semmiképpen nem buzdítalak a gyógyszer abbahagyására. Pár nap alatt nem igazán fejti ki a hatását, ahhoz több hét kell. A fejfájás lehet, hogy csak véletlen egybeesés, még várj szerintem.
2020. okt. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet véletlen volt, azóta nem volt ilyen :D..
2020. okt. 31. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

A fejfájás egy mellékhatás is lehet,benne van a betegtájékoztatóban.

De nagyon ritka.

Én két napja szedem, de semmilyem mellékhatást nem tapasztaltam.

2021. júl. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!