Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Száraz bőr, piros foltok...

Száraz bőr, piros foltok ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Idáig egész életemben zsíros bőrrel küzdöttem, különösen a homlokom, de az arcom külső része, meg az állam is pattanásokkal volt tele, most már ez a probléma mérséklődött, de az utóbbi két terület még mindig elég pattanásos.


Nagyjából 2 hete viszont életemben először borzalmasan kiszáradt a bőröm, előbb a két alkarom kezdett viszketni, 1-2 centis piros, száraz tapintású, ráncos foltok jelentek meg minkét karomon, a balon az egyik ilyen folt mintha nem is akarna eltűnni, az egyik éjjel lehet hogy nagyon elvakartam.:(

Majd megjelent a két szemem alatt is 1-1 nagyjából egy centis piros, száraz folt, pár napja pedig a homlokomon is, előbb szélen, majd középen. Mit csináljak, hogy javuljon a bőröm? Ebben a vírusos időszakban nem akartam orvoshoz mászkálni, egy gyógyszerész szerint ez ekcéma, adott rá egy olcsóbb krémet, de úgy tűnik az nem segít.. Emellett kamillás és körömvirágos krémmel kezdtem még kenni ezeket a foltokat, a viszketést szinte teljesen elmúlt, de elég csúnyák ezek a piros foltok, plusz kicsit kellemetlen, főleg a szemem alatt, ahogy érzem hogy húzódik a bőröm.

Édesanyám egyébként ekcémás, egész életében az volt, szóval elképzelhető hogy örököltem tőle, és most a folyamatos stresszelés miatt jött ki rajtam.



2020. nov. 9. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet ekcéma. Patikában adnak rá krémet. De lehet tényleg kiszáradt. Akkor vagy neugronormont, bepantent, vagy körömvirág kenöcsöt próbálj használni.
2020. nov. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A kislányom legmakacsabb ekcémás foltjaira az itthon cserépben nevelt aloevera tömény gélje vált be. Naponta 2x maszíroztam bele. Az Uriage testápolójával együtt (utóbbit bőrgyógyász ajánlotta). 1 hét alatt észrevehető volt a javulás.
2020. nov. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ekcema. Jobb krem kell ra akkor, az tunetet enyhit.
2020. nov. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!