Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elkaphattam a koronavírust a...

Elkaphattam a koronavírust a gyárban? több lenn

Figyelt kérdés
Ma a munka vége felé kiderült, hogy aki mellettem dolgozott (kb 1-2 méterre) az holnap megy koronavírus tesztre, mert a rokona koronavírusos lett, és ő pedig gyakran jár hozzájuk. A munkában maszkot viseltem, kesztyűt is egész nap, ebédkor kézmosás stb megvolt, de így is elkaphattam? Nem érzem magam rosszul, lázam sincs...

2020. dec. 3. 19:36
 1/8 Hellmano ***** válasza:
93%
Semmi garancia sincs rá, hogy elkaptad. Sok ember van, aki egy háztartásban él és ott sem kapja el mindenki a családon belül. Ez is olyan vírus, hogy valakire nem hat valakire meg brutál tünetekkel, akár halálig is elmegy.
2020. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha ő megfertőződött, nyilván elkaphattad. De sajnos bárhol máshol is elkaphattad, most sehol nincs teljes biztonság.

Ne aggódj raktárra. Megtetted amit lehet, most várd meg, hogy a munkatárs megfertőződött-e. Ha igen, akkor érdemes neked is tesztet csináltatni.

2020. dec. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Elvileg igen, gyakorlatilag egyelőre ne izgulj, hiszen lehet, hogy ő sem kapta el.
2020. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát akkor az egész gyárnak érdemes tesztet csinálni, mert olyan a munkánk, hogy bejárjuk a fél gyár terültetét oda-vissza
2020. dec. 3. 19:49
 5/8 A kérdező kommentje:
amúgy a munkatársnak nincs semmi fejfájása, láza, csak gyomra fájt kicsit
2020. dec. 3. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

"akkor az egész gyárnak érdemes tesztet csinálni"

Csak a közvetlen kontaktnak érdemes, és neki is csak akkor, ha a doki azt mondja. Ha úgy lenne, ahogy mondod, akkor egyetlen fertőzött miatt az egész világot érdemes lenne letesztelni, hiszen mindenki szokott találkozni másokkal, meg azok is valakikkel, meg azok is, stb., sose érhetne véget a tesztelés.

2020. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
na de akkor nekem se kell teszt mert nem fogtam vele kezet stb, igaz a személyes terében behatoltam akaratlanul is, de ő is behatolt másokéba munkavégzés közben...
2020. dec. 3. 19:59
 8/8 anonim ***** válasza:
86%
Hát egyelőre nem is kell teszt neked, így van.
2020. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!