Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyilvános wc-knek miért olyan...

Nyilvános wc-knek miért olyan a kialakítása hogy alul felül nyitott?

Figyelt kérdés

Az előbb kellett nagydolgot intéznem az egyik plázában és nem tudom de olyan kényelmetlen volt úgy kakilni hogy alul felül nyitott a toalett, kiárad a szag, hallják a hangokat, és ráadásul még az ajtót is lábbal tartottam hogy rá tudjak ülni a wc-re és nehogy rámrontsanak. Még wc papír sem volt, jó hogy volt nálam elegendő zsepi.


Miért nem lehet olyanra tervezni hogy zárt legyen vagy kevésbé diszkomfortos? Ajtót is majdnem rámtörte egyszer valaki csak kiszóltam hogy foglalt meg hallottam hogy kint nevetnek rajta más csajok hogy valaki kakál és fujjongtak hogy büdös van. 19n



2020. dec. 15. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok a wc-k azért vannak, mert a törvény előírja őket. A plázának kb annyi érdeke van, hogy ne érezd nagyon rosszul magad odabent, de azért ne is oda járjon sz@rni boldog-boldogtalan.

Gondolom, valami biztonsági szabály is van erre, hogy ne zárhassa be oda magát bárki hermetikusan, hanem szükség esetén hozzáférhető legyen, le lehessen emelni az ajtót, ha valaki mondjuk rosszul lesz, és ki kell hozni.

2020. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Látni lehessen hányan vannak bent.
2020. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Felülről?
2020. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi felülről?
2020. dec. 15. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Felülről lehessen látni hányan vannak bent?
2020. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Passz. Mert nagyon sok nyilvanos vecenek viszont normalis ajtaja van meg repteren is. Szerintem hagyomanyos regi vece, nincs ilyenkor rendes fal, csak az osszes fulke butorszeruen van osszerakva. Szex feltuno, de megsem hiszem, hogy amiatt. Inkabb hagyomany es sporolas. Borzaszto amugy tenyleg.
2021. jan. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyomány biztos nem, spórolás inkább. Egyrészt helytakarékosabb is, és nem építik nyilván a szükségesnél nagyobbra a mosdót, mert az nem termel hasznot, mint egy üzlet. Előírás, hogy mennyi wc-nek kell lenni, de ha adott helyre vékony válaszfalakkal elfér mondjuk 10 wc, akkor normál falakkal, amikre normál ajtót lehet szerelni, elfér 8.
2021. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!