Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nehezen múló belső aranyér?

Nehezen múló belső aranyér?

Figyelt kérdés

Kb 9 hónapja áll fent ez a panasz. Voltam már vele proktológián 2x is. De mindig vmi kúpot és kenőcsöt írtak fel. Illetve javasolták a vastagbéltükrözést, ami azért is fura mert csak 24 vagyok még.. Oké enyhült azóta a panasz és főleg ülésnél érzem ezt az égetőszerű érzést inkább, ami változó van hogy kellemetlen, de van olyan is hogy fel se tűnik..

Aztán kiírtak még egy vagon vizsgálatra hogy ilyen-olyan labor, mert addig értelmetlen lenne tükrözni és nem is okoz olyan komoly panaszt, ami azt indokolná, de mégis kellemetlen tud olykor lenni. Aztán már néha fosok hogy nehogy vmi rosszindulatú valami legyen. De utána néztem a tüneteknek és rá utaló nincs szerencsére, mert nem vérzik és nincs is semmilyen váladékozás WC-zés után. Csak szimplán ez az égő érzés. Nyáron persze rohadtúl elviselhetetlen volt már-már fájdalomszerű volt. De egy vagon kúpon átestem és szedtem gyógyszert is azóta és gyógynövényes ülőfürdővel próbálkozok még, mert mindig észlelek egy apró javulást. De már magam se tudom mit kéne tennem, meg ugye feltétlen maszekban végezném el a vizsgálatokat, ha minden kötél szakad.

Többek közt: széklet vér vizsgálat, ételallergológia, hasi UH...

De már eléggé belefáradtam és elgondolkodtam rajta, hogy ezen már úgy se lehet segíteni, főleg ha mindig kiújul.



2020. dec. 15. 19:03
 1/1 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A belsô aranyèr a végbèl nyálkahártyájában alakul ki. Nem okoz fájdalmat, de jelentos mèrtèkû esetenkènt vèrzèssel is jelentkezhet. A nehèz fizikai munkát vègzô, nagy súlyokat mozgató embereknèl is nagy arányban jelentkeznek az aranyeres panaszok. Belsô aranyèrrôl akkor beszèlûnk. Amikor a mèlyebb vènás èrhálózatban jelentkezik az erek tágulata. A belsô aranyèr kezelèse mindig szemèlyre szabott kell legyen, ès a belsô aranyèr kialakulásának elorehaladottságâtól fûggôen a kiváltó om megszûntetèsèfd kell, hogy irányuljon a tuneti kezeles helyett. Javaslom forduljál tapasztalt Termèszetgyógyászhoz, aki az ètkezèsed ès èletmódoddal kapcsolatban panaszaidat enyhitô tanácsokkal lát majd el. Ha válltoztattni fogsz az ètrendeden, ès többet fogsz mozogni, akkor nemcsak a tûneteid súlyosbodását fogod tudni megelôzni, de panaszmente is lehetsz. Át kell állnod más ètrendre! Minden jót!
2020. dec. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!