Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van itt olyan akinek huzamosab...

Van itt olyan akinek huzamosabb stressz után sokára állt helyre a gyomra?

Figyelt kérdés

Tavasszal huzamosabb ideig (4-5 hónapig) tartó stresszben volt részem, külső hatás volt ugyan a trigger, de igazából magamnak generáltam a hülyébbnél hülyébb gondolatokat és ez vitt mélyebbre folyamatosan. A közérzetem lent volt a semmiben (hosszú hetekig minden nap az estéket vártam, mert éjszaka tudtam pihenni és olyankor nem volt semmi pánikot keltő gondolatom), de a gyomromat sem kímélte, sokáig étvágyam sem volt és ettől még jobban jött a pánik. Fogytam is 5-6kg-ot (kivizsgáltak gasztroenterológián, volt tükrözés is, egészséges vagyok), aztán pszichológus segítségével szerencsére jobb útra tértem és a közérzetem hónapról hónapra jobb lett.


De a gyomrom nem lett olyan mint előtte. A hirtelen stresszeket (pl. munkahelyen) nem viseli jól és ugyan nincs refluxom, nem ég, nincs hányingerem, de van hogy furcsa érzéssel kelek a gyomromban, ami elmúlik aztán fél óra alatt. Vagy éppen azzal fekszem le és reggelre elmúlik. Eléggé össze-vissza, van hogy 2-3 hétig semmi és utána 1 hétig érzem ezt. Egyelőre nem tudom étkezésekhez kötni, van amikor egyértelműen stresszhez köthető, de nem mindig (vagy csak én nem realizálom..).


Fog ez még javulni, vagy törődjek bele hogy azzal a pár hónappal tavasszal elrontottam egy életre?


2020. dec. 26. 10:54
 1/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A leirtak alapján figyelmedbe ajánlom, hogy a vegetativ idegrendszeredet le kell csillapitani elsôsorban. E cèlra megfelelô a jóga, a meditáció, a csi-kung vagy az autogèn trèning. Meghatározott panaszokra pontosan meghatározott gyakorlatok nem lèteznek, sokkal inkább a rendszeres ès az egèsz testre ès lèlekre kiterjedô gyakorláson van a hangsúly, mert a gyomornak ekkor van esèlye arra, hogy visszanyerje a mûködèse feletti irányitást. Az autogèn trèning a koncentrált ellazulás módszere. Bizonyos formulák segitsègèvel pedig akár cèlzottan is ellazithatjuk testrèszeinket, szerveinket. Gyomortáji ès felsô hasi panaszok esetèn a napfonatgyakorlat (solar plexus) kûlônbôzô idegrostok találkozása, egymásba fonódása, amely a szegcsont ès a ködök között helyezkefik el a test közèpvonalában. Ezt a fontos idegrendszeri „alközpontot“ a kinai orvoslás jól ismeri ès az egyik legfontosabb energiaközpontkènt tartja számon. Nèzzèl utánna! Mihamarabbi javulást kivánok!
2020. dec. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ugyanez volt,nyáron erős stresszhatás egy jó ideig,utána szétment az emésztésem, durva refluxom is lett, és nem igazán akart rendeződni, még most se nagyon,de már jobb azért. Ha rápánikolsz az biztos biztos tesz jót, ajánlom én is amit az 1es ír, jóga, autogén tréning, valamilyen stresszkezelo módszer. Érdemes az étkezésre is figyelni, gyomorkímélő, rostdús, egészséges és változatos ételeket enni, esetleg egy probiotikum kúrát megejteni, az ártani nem árt. Nekem már nem igazán okoz gondot,ha reggel megy a hasam mondjuk,nem foglalkozom vele, meg a reflux szinte teljesen elmúlt.
2020. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!