Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha lázas valaki, miért lesz...

Ha lázas valaki, miért lesz rossz nagyon a közérzete?

Figyelt kérdés
Mi ennek a pontos oka?És még egy kérdés:férfiaknál ugye a zacsiban vannak a golyók, mert a kisebb hőmérséklet a jó nekik.De lázas állapotban a herék is károsodnak, mert ott is magasabb lesz a hő, vagy ott nem lesz nagyobb a hőmérséklet.

2020. dec. 26. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert károsodik a szervezeted működése, az energia arra használódik hogy a fertőzést legyőzze. Másrészt meg a fájdalom vagy egyéb panasz miatt, amit a kialakult fertőzés okoz.
2020. dec. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Egy pár napos láz nem károsítja a heréket.
2020. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az immunrendszer stratégiája, mivel a rossz közérzet miatt pihenni kívánsz, így a lehető legtöbb energiáját a szervezet a betegség leküzdésére tudja szánni.

Időszakos hőemelkedést a herék is el tudnak viselni, de a test hője a törzsön és a fejen a legnagyobb, a végtagoknál, így a heréknél is vmivel mindig alacsonyabb, még láz esetén is (ezért kell a homlokon mérni a lázat, és ezért hibás a csuklón).

2020. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem homlokon kell. Az rossz megoldás. Gégén kell. Kórházba is a gégén mérik.
2020. dec. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én könnyen viselem a lázat, viszont orrfolyásnál, torok fájásjál nyavajgós vagyok. Heréimet nem szoktam mérni, de jó hogy másnak eszébe jutott.
2020. dec. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!