Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen vérnyomásesés mitől...

Hirtelen vérnyomásesés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ma dél körül is hirtelen felállás utan úgy megszédültem, hogy azt hittem elájulok, kapaszkodtam az ajtófélfába, és elsötétedett minden, ilyen máskor is van ha hirtelen felallok, de máskor 10 mp az egesz,most 30-40 mp ig azt hittem osszeesek.

Most pedig éppen vacsoraztam amikor hirtelen olyan érzés jött rám mintha állba rúgtak volna miközben a tarkomat hátulról nyomnák, ilyen erős megszédülést sosem éreztem. Megmértük a vérnyomásom, addigra az érzet elmúlt és 98/64 volt a vernyomasom. Egyébként nekem mindig 110 körüli. Mitől lehet?



2021. jan. 1. 19:00
 1/3 A kérdező kommentje:

Konkrétan az is eszembe jutott, hogy földrengés van épp, a napokban volt és akik érezték többen mondták hogy megszédültek, de párom mellettem semmit nem érzett, csak mondta hogy ma ő is szédeleg valamitől.

Másik ami eszembe jutott hogy elfeküdtem a nyakam, nem tudok balra nézni, nem tudom lehet-e köze hozzá...

2021. jan. 1. 19:02
 2/3 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Túl alacsonyak a vérnyomás ètékeid! Fontos, hogy a vèrnyomásodat szinten tartsad, mert nem tesz jót a szervezetednek, ès ájuláshoz is vezethet az ilyen alacsony vèrnyomás! A normális vèrnyomás 120/80 plussz - minusz 20 Hgmm, ami ez alatt van alacsony vèrnyomásnak számit. Ha túl alacsony a vèrnyomásod, ahogy irtad is, az okozhat, hányingert, koncentrációs nehèzsèget, rossz látást, ès hidegrázást is. Sok embernèl csak álló helyzetben jelentkezhetnek ezek a tûnetek. Ilyenkor a gyors testhelyzet változástól, pèldául felállástól olyannyira leeshet a vèrnyomás, hogy az akár ájuláshoz is vezethet. Èn nem vagyok hive a gyógyszereknek, ezèrt irok neked egy pár natur vèrnyomás emelô módszert. Pl. Sós ètelek fogyasztása beèpithetôk az ètrendedbe. A sóról köztudott, hogy emeli a vèrnyomást. Egy ûlèsi pozició is emelheti a vèrnyomásodat pl. Keresztezzed a labaidat, - gyengesèg vagy szèdûlès esetèn bevállhat. Igyál elegendô vizet 2-3 litert naponta. Egyèl gyakrabban kevesebbet. A gyakori kis adagok megelôzhetik a vèrnyomás esèst. Óvakodjál a hirtelen pozicióváltásoktól! Ne tartozkodj sokáig a tûzô napon ès meleg vizben! A meleg mèg jobban kitágitja az ereket, vagyis mèg alacsonyabbá teszi a vèrnyomást. Ezèrt kerûljed a melegvizes kádban ûlèst! Minden jót!
2021. jan. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tippeket!
2021. jan. 2. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!