Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az a tény, hogy viszonylag...

Az a tény, hogy viszonylag gyakran kell pisilnem, mennyire problémás? Ez így mennyire "beteges"? Mit lehetne ellene tenni?

Figyelt kérdés

Üdvözlet itt, azt szeretném megkérdezni, hogy mennyire jelenet problémát az, hogy viszonylag gyakran kell pisilnem menni. Ez úgy nagyjából másfél-két órás időközönként történik meg, amiről én azt gondolom, hogy "sok", mert másoknál azt látom, hogy ennek dupláját vagy tripláját is kibírják. (Én is kibírom, csak rohadtul rossz, nem kellemes és egy idő után fájdalmas is - még maga a vizelés része is).


Nem tudom miért van ez így, ha pisilek akkor minden "kijön", szóval valószínűleg nem prosztata, hanem egyszerűen csak ilyen "gyors" a folyadék-anyagcserém(?), esetleg kisebb a hólyagom más embereknek(?), vagy talán érzékenyebb ez a részem, mint másoknak (ui. fel is tudok fázni elég könnyen és utána még rosszabb, ahogy kávé vagy tea elfogyasztása után is - hát még az ilyen gagyi édesítőszeres üdítők - ezeket nem is iszom). Esetleg lehet hogy az is "rásegít", hogy sokat stresszelek (szociális szorongás, klausztrofóbia, kilátástalan jövőmön agyalás stb.)


Viszont sokszor már inni alig merek, mert néha az a másfél-két óra inkább csak 45-60 perc, ami egy idő után javul, de olykor (ha többet merek inni) ez a vége. Ha pedig tényleg "sokat" iszom, akkor még rosszabb lesz. Mindig félek attól, hogy emiatt elítélnek majd munkahelyen vagy egyéb területen, mert "gáz" és "beteges".


Autóval is úgy utazom, hogy bevan tervezve előre 1-1 megálló ahol van wc is. Gyalogosan szintén. Olyan járműre nem szállok ahol nagyon sok idő telik el így (pl. távolsági busz). Néha ilyen helyen is megjárom és nagyon kellemetlen. Nem vagyok inkontinens vagy ilyesmi, egyszerűen csak kell. Nagyon. Egy idő után nem tudok figyelni semmire sem, egyszerűen csak rossz érzés és nem tudok ezzel mit kezdeni. Mindenféle gagyi "vesejavító" teák és gyógynövényes tabletták sem használtak.


Nem tudom mi lehet a baj.


És ez mindig is így volt, kivéve ha nagyon jól szórakozom vagy éppen érdekes dolgok történnek - sajnos a munkám pl. nem ilyen, így ott másfél órát szoktam tartani, mert a 3-3,5 óra ami a szünetemig lenne egyszerűen számomra nagyon-nagyon nehéz és kissé fájdalmas is lenne.



...

...

...



Mi a baj velem?



#vizelési inger #rosszul van nálam bekötve valami #problémás problémák #komoly gondok
2021. jan. 1. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Bocsi nem olvastam el csak az elejet, de 1,5-2 orankent pisilni egyaltalan nem sok
2021. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Orvos kellene, hogy megmondja. Sok minden lehet, pl. cukor is.
2021. jan. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hugyuti fertozes lesz valoszinuleg, bar nem ertem, hogy miert is nem segitettel eddig magadon, es fordultal orvoshoz. Nem is az a baj igazabol, hogy gyakran kell, mert ez meg nem annyira veszesen gyakori, hanem az, hogy sokszor fajdalmas.
2021. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.


De évek óta? Sőt talán évtizedek óta? A fájdalmat nem úgy kell érteni, mint mondjuk egy fogfájást, hanem egyszerűen "csíp", mikor hosszabb idő után megyek csak ki, illetve még olyan tud lenni, mint egy kampót akasztanának be "ott lent" - kivédekezem azzal, hogy 2 óránként kimegyek (maximum) és nincs is baj belőle. Van amikor ennél több is összejön és olyankor a csípés sincs, csak akkor amikor hosszabb ideig "nem jutok ki" és tartani kell. Nem vagyok inkontinens, de attól még "szar érzés" ez, főleg ha más is tud róla. És olyankor ha kimegyek "mint a vízesés" sokszor, rengeteg folyadék jön ki. Csak tudnám honnan, mikor nem is iszom ennyit addig a nap folyamán.

2021. jan. 1. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Csipnie se kene, es lehet, hogy evek ota tart, ha kezeletlen, mitol mulna el? De akar lehet vesehomok, ko, vagy valami egyeb baj is, de az tuti, hogy nem igy kene lennie. Menj el orvoshoz.
2021. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha voltál már felfázva akkor lehet hogy a hólyag gyulladás miatt nem működik együtt a hólyagod és a hólyagod fala vagy ilyesmi , mondta az urulógus hogy ez eléggé gyakori, nekem is ez volt rengeteg hónapig szenvedtem azzal hogy kb.orankent mentem pisilni, utána elmentem egy urológushoz és egy izomlazító hatásu gyógyszert írták ra és attól egyből jobb lett , 1 hónapig kelett szedni keress fel mindenképpen egy urológust
2021. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok *hólyag gyulladás következménye miatt
2021. jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!