Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A rákos betegek miért halnak...

A rákos betegek miért halnak meg? Mit tesz(nek) a szervezetükkel a daganat(ok)?

Figyelt kérdés
És mit éreznek közben?

2021. jan. 19. 10:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg az is érdekel, hogy kemo és sugár közben mit éreznek?
2021. jan. 19. 10:32
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
2021. jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét példát írjak? Szigmabelen kialakult primer daganat, ha áttétet képez, akkor mehet pl májba és tüdőbe.

A tüdőben csökken a legzofelulet, a májban nagy nyomás alakul ki (a tumor növekedése által), ezert az a vér, aminek a májba kéne mennie (hogy a máj feldolgozza, tisztítsa) mindenféle keruloutakon kerül a vena cava inferiorba, aki elviszi a használt vért a szervektől. Ilyenkor kioblosodnek a vénák, ha egyre nő a nyomás, akkor az a folyadék a hasurbe távozik, így lesz az ascites, magyar nevén hasvizkor (alkoholistaknal nagyon gyakori). Szépen duzzad a folyadék mennyisége a hasurben, ez már minden szervet nyom: vese, belek stb.

A szív ezt nem fogja tudni elviselni és összeomlik a keringés.

De okozhat belső vérzést. Milliofele szovodmenye lehet a daganatnak. Most csak egy "egyszerűbb" szkenariot leírtam konyhanyelven.

Persze az ascitest le lehet csapolni, de ez nem mindig sikerül.

Én most egy ilyen pacienst "valasztottam". Sajnos volt egy ilyen tapasztalatom... :(

A kemoterápiábol sokféle van, így erről nehéz írni, de okozhat szívritmuszavart, ennek talaján kialakult fibrillacio, a fibrillacio pedig tüdőembóliahoz is vezethet. Okozhat csontvelő degeneraciot, tehát a véred fontos komponenseibol kevés lesz vagy ami kikerül a véráramba, az éretlen, nem túl effektív. Ez is csak példa a sok ezer mellékhatás közül.

A sugár már kicsit egyszerűbb, az a szöveteket roncsolja, persze nagyon alaposan bemerik, úgy hogy minel kevesebb szerv roncsolodjon.

A későbbiekben ez szekunder daganatot okozhat...

Hosszan lehetne erről írni, most csak néhányat kiemeltem az eddigi tapasztalatombol. Remélem érthető, próbáltam végtelenül leegyszerűsíteni. :)

Amúgy az korelettana nagyon érdekes, csak végtelenül szomorú...

2021. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt kihagytam, hogy mit éreznek közben. Pl irinotecan beadasakor melegség, minden porcikajukat elöntő forrosagrol szamolnak be.

Sugár közben van aki nem érzi, van, aki érzi. Beszéltem egy emberrel, aki azt mondta, hogy melegséget érzett.

De a többség nem számolt be erről. Inkább utána a rossz, ha pl belet érint, akkor belgyulladas. Azonnali székelesi inger, görcsök.

2021. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!