Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Itthon miért szednek emberek...

Itthon miért szednek emberek össze vissza gyógyszereket?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy rengeteg ember úgy szed gyógyszereket mint a cukorkát.


Mert azt hallotta, jó lehet, be válhat, xx ajánlotta stb.


Ez csak szerintem rizikós hogy sokan mindenféle rangon gyógyszereket szednek konkrét orvosi ajánlás nélkül?



2021. márc. 13. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól látod, ez baromi veszélyes lehet. Egyrészt a gyógyszerinterakciók lépnek fel, másrészt olyan gyógyszereket vehetnek be, amire egyébként nincs szüksége és igen komoly mellékhatások léphetnek fel.
2021. márc. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én pl olyan szinten utánanéztem a dolognak, hogy az orvosom teljesen rám bízta, mit szedek, milyen kombinációkat és mennyit. A legjobb a frontin volt a benzodiazepinek közül, meg a dormicum. Antidepresszánsoknál talán a miagen és a teperinep jött be, de a legerősbb akkor is az anafranil volt. Antipszichotikumoknál rendben volt a tiapridal és a risperidon, de ha kábulni akartam, akkor kventiax vagy leponex, esetleg haloperidol. ;)
2021. márc. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az emberek egy része, mondjuk úgy, hogy nem okos.
2021. márc. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!