Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A cigarettától köhögök folyama...

A cigarettától köhögök folyamatosan?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy 5 éve vagyok kocadohányos. Van hogy egy hétig szinte minden nap dohányzom, de van hogy hónapokig rá sem gyújtok. Egy évet cigiztem aktívan még gimiben, azóta csak unaloműző ital mellé, vagy a barátokkal, munkatársakkal a szünetben. Az utóbbi másfél évben viszont egy állandó köhögés áll fent, ami általában akkor erősödik meg, ha dohányzom. Tudni kell, hogy sportolok, és két hét után általában eltűnik a köhögés. Tegnap gyújtottam rá legutóbb, azóta nem, nem is tervezek. Viszont amint elszívtam, elkezdtem folyamatosan köhögni. Az Ádámcsutkám és a mellkasom között egy fojtó érzést érzek, mintha lenne ott valami. Általában nehezen, de jön fel slejm is. Van hogy annyira köhögök, hogy majdnem elhányom magam, vagy éppen a halántékom kezd fájni. Ez normális?

2021. márc. 24. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát a cigaretta az ilyen. Ne dohányozz! Én sajnos buta fejjel cigizek! Nem éri meg!
2021. márc. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is dohányzok 17 éve folyamatosan. E-cigin gondolkodom, hogy leszokjak. Ez mondjuk nem ide tartozik. Énnegyáltalán nem köhögök tőle, de láttam már más alkalmi bagósoktól, hogy jobban köhögnek mint a rendes dohányosok. Nem tudom hogy hallottad-e azt, hogy a tüdő öntiyztul. Ha cigizel mondjuk egy hétig és utána megint nem akkor a lerakódott kátránytól próbál megszabadulni a tüdöd. Közvetlen kollégám most szokott le. Átált elektromos cigire és sikerült neki. A cigi elhagyása után 1-2 héttel elkezdett fekete slejmet köhögni. Egy hónap uán elmúlt és azóta jól van.

Szerintem simán okozhatja a cigi. De azért ha teljesen elhagyod a cigit és nem múlik el akkor keress fel egy orvost.

2021. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!