Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha valaki keveset mozog,...

Ha valaki keveset mozog, szinte semmit, egész nap vagy a telefont vagy a számítógépet nyomja, meg szinte séta sincs a szabadban.. Este is sokáig játszik a gépen vagy a telón lehet egész nap kimerült?

Figyelt kérdés
Bátyám ilyen életmódot folytat jópár éve. Nem túlsúlyos, sokat stresszel, azért menekül szerinte az online világba. Jelenleg nem dolgozik. De én ugy látom elkezdett leépülni. Reggel már alig birja el magat, mar a lepcson is elfarad ha felmegy az emeletre.En mondtam neki sztem mozogni kene es nem mindig A gep vagy telo elott ulni.. Lehetbmar depresszios is.. Ha valtoztatna sztem nem lenne ez, de szte ez valami sulyosabb betegseg lehet mert ennyire nem meritene ki a szamitogep es mozgashiany hogy reggel mar abba elfarad hogy allni kell a tukor elott... Fajnak az izuletei is. Valla, hata, nyaka.. Szoval sztetek ez az eletmod es stressz okozhat ilyen jellegu kimerultseget vagy megeri tenyleg valami orvost keresni a jelenlegi helyzetben mert lehet akar komolyabb? Vitaminokat szed...
2021. márc. 27. 10:30
 1/4 anonim válasza:

Szerintem egy teljes életmódváltásra van szükség. Tudom ez drasztikusan hangzik (főleg most így Covid alatt), de ez a megoldás a változásra.

Ki kell mozdulnia a komfortzónából. Ehhez társaságra van szükség, akik mellett látja az ember hogy más is halandó és hasonló problémákkal küszködik, de jó támaszra és megértő félre találhat az ember. Legyen ez egy hobbi kurzus, nyelvtanulás a neten, más emberek és kultúrák megismerése rengeteget segít, főleg ebben a helyzetben. Világos célok kellenének: Oké, mától ezt a mozgás videót megcsinálom a youtube-on, vagy kimegyek sétálni - önmagamért. Nekem az segített amikor depressziós voltam, hogy elmentem tánc kurzusra és Krav Maga-ra. Totál ellentétes lépések voltak a korábbi életemhez képest. Igen ezekre a dolgokra még várni kell jelen helyzetben.

2021. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jópár éve??? És csodálkozik? Én 3 hónap fekvő betegség után a wc-re nem bírtam kimenni, 5 perc állástól elfáradtam. Az izmai már durván le vannak épülve, keringése elrenyhülve, stb, és a depi is érthető. A sejteknek, agynak kell a friss levegő, napsütés, valódi élmények. Fokozatosan kezdjen el sétálni, bicajozni, kertészkedni.
2021. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És legfőképpen dolgozni.
2021. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Huuu, tapasztalatból mondom. Akkor vagyok az egyik legfáradtabb, mikor egésznap nem csinálok semmit. Lehet neki is ilyen. Van akiknél ha nem pörög fel a szervezet, egésznap lent van a vérnyomás, estére még lejjebb megy. Szóval erős fáradtság érzet tud párosulni a semmit tevéshez ha hajlamos rá az illető.
2021. márc. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!