Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok kipihentetően...

Miért nem tudok kipihentetően aludni?

Figyelt kérdés
Mindig 6-7-8 órákat alszok, de amikor felkelek akkor úgy érzem kellene még aludni. Hétvégén általában este 11 fele lefekszek és reggel 9 körül kelek, de akkor se elegendő az alvás. Mi lehet a probléma? Délután koffeint nem fogyasztok, igyekszek keveset és könnyű kaját enni vacsorára. Redőnyt is le szoktam húzni, hogy sötét legyen. Nem tudom mi lehet a probléma.

2021. ápr. 4. 13:58
 1/3 anonim válasza:

Valószínűleg valami stressz hatás lehet a háttérben. Ha nincs egy bizonyos infód arról mi válthatja ki ezt a stresszt ami nem hagy kipihentnek lenni, akkor elég ha csak gyakorlod a korán lefekvés “művészetét”

Ilyenkor a legnehezebb korán elaludni ha nem vagy hozzászokva, de egy két héten belül simán menni fog. A korán lefekvés és az a bizonyos “ nem gondolok semmire” mikor leteszem magam az ágyba, hamar ellazít majd, és elalszol ami azt kölcsönzi majd, hogy kipihenten kelsz fel.

Ha ez sem működik, akkor valami máshoz kell nyúlnod. Nekem a tv-közbeni elalvás vált be amikor nekem sem ment az alvás korán. Mert közben csak a hangokra figyeltem, más gondolat nem járt a fejemben, és sikerült elaludnom. Te is kipróbálhatnád

2021. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is szinte mindig úgy érzem, nem pihentem ki magam, és szintén kerestem a választ a miértre. Ezért vettem egy okoskarkötőt, ami figyeli az alvást. Azt ugyan nem tudtam meg, miért alszom ilyen pocsékul, csak azt, hogy kevés a mélyalvási idő, az is nagyon szakadozott és csak éjfél előtt van.
2021. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miután én is igy jártam: meg kell figyelni a z időjárást.. az tehet ilyet. Van alvástréning, nézd meg. Kell egy mikro és makroelem feltöltés. Ebben tudok segiteni. Lefekvés előtt ne dolgozz pl számitógép. Ezek nekem segítettek. De ha bebolondul az idő akkor mindig borul pár napra nekem is
2021. ápr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!