Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet 2 teljesen különböz...

Hogy lehet 2 teljesen különböző vérnyomásom? Többi lent.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és most a frontváltozá s nagyon megvisel. Nyomódik a fejem, szorít a nyakam, zsibbad a bal karom. Megmértem a vérnyomásom, 140/90-re. Gondoltam szólok tesómnak hogy mérje meg, de ő 120/80-at mért. Többször is megmértük, de nálam is és nála is teljesen más a mért érték.

2021. ápr. 7. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Rossz a vérnyomásmérő vagy merül az elem.
2021. ápr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ott elvesztettem a fonalat, hogy miért kellett a testvérednek megmérnie a te vernyomasodat, ha te már megtetted, de mindegy. A vérnyomás nem állandó, folyamatosan változik, kb esélytelen, hogy egy szemelynél két mérésnél azonos legyen.
2021. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy a vérnyomás egy dinamikus egyensúlyi állapotot tükröz? Folyamatosan változik?
2021. ápr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét érték belefér a normálisba, és számít, ha közvetlenül a vérnyomásmérés előtt mozogtál pl (értsd: akár csak felkeltél a székből), illetve fekvő helyzetben alacsonyabb értéket lehet mérni, mint ülőben.

Az sem mindegy, milyen vérnyomásmérőtök van: ha esetleg csuklós, akkor felejtsétek el, mert kb. csak fals értéket lehet mérni vele.

2021. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az elsőt nem jól mérted: megtámasztott karral kell, talpak a földön, támlának dőlve stb. Beszélni sem szabad közben. Ez le van írva a mérő papírjában (legalábbis az enyémben). De változhat is ennyit kis idő alatt.
2021. ápr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én pl pont pár napja állítottam be vérnyomásmérőt az okosórámon. A kalibrációhoz három vérnyomásmérés kell, egymás után. Mindhárom más érték volt.
2021. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyit változik két egymást követő mérés közben, de nekem pont az orvosnál mérték mechanikus mérővel, és nálam volt az otthoni elektronikus automata mérőm (Tensoval tipus) is. Mondták, mérjem meg azzal is, "mert az ilyen otthoni mérő biztos nem jól mér" (bár több orvosnál is láttam már ezt a márkát használni). Megmértem, és csodálatukra pont annyit mért, mint előzőleg az aszisztens (sajnos akkor elég magasat).
2021. ápr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mechanikus vérnyomásmérőnk van, olyan mint amit az orvos használ. A mérések között kb 15-20 telt el, míg odaadtam neki a fülemből a sztetoszkópot.

Fel sem álltam a székből

2021. ápr. 9. 01:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!