Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyulladt lábujj?

Gyulladt lábujj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

21 éves vagyok, nem tudnátok esetleg praktikákat ahhoz, hogy a bal nagy lábujjam ne gyulladjon be folyton?

Mindig ugyan az a dolog.. begyullad, gennyezik, kinyomom, meggyógyul..

Kenegetni is szoktam tetran-al.

De mégis mi az istent kellene csináljak, hogy ne legyen ez mindig?? Ha pici kerekre vágom le, ha nagyobbra ahol meghagyom a széleit, ugyanúgy egy idő után begyullad. Tököm ki van vele szó szerint.

Van esetleg erre valami tipp? Előre is köszi



2021. ápr. 21. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is állandóan begyullad... Állítólag nem nagyon lehet mit csinálni a megelőzéséért. Ha már úgy szoktad vágni, hogy bevágod a szélét, akkor mindig le kell vágni, nem szabad hagyni megnőni. Ha meg begyulladt, nekem orvos azt javasolta, hogy mártogassam rohadt forró vízbe (azért ne okozzon égési sérülést, szóval annyira ne legyen forró). Nagyon fáj, de általában hamarabb gyógyul tőle, mert serkenti a vérkeringést.
2021. ápr. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miután jól kivágtad (forró vizes áztatás, steril, éles olló), akkor egy tetran-kenőcsös kis gézdarabot kell a széléhez tömöckölni. Babrás meló, de ezzel a módszerrel lehet terelgetni a köröm szélét, és nem fog belefordulni a húsba.

(évekig kísérleteztem vele, mert az orvosom, csak a teljes körömlevételben látta a megoldást)

Én nyertem!

2021. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
uhh, köszi a választ, bár azóta nincs gondom vele. Annyit csináltam, hogy nagyon beáztattam, ami miatt picit magától is kijött a genny, de jól ki is nyomkodtam, utána fertőtlenítő, és tetran kenőcs.. pár nap alatt helyre rakta :) A kivágós módszert nem próbáltam még, de nem is próbálnám, mert olyankor azért nagyon fájni szokott.
2021. máj. 5. 23:31
 4/4 anonim ***** válasza:

#2vagyok.

Nem akarlak riogatni de.....!

Valóban, úgy érzi/látja az ember, hogy egy alapos áztatástól -és egy kis nyomástól- "magától kijön".

Csakhogy semmi garancia nincs arra, hogy tasak teljesen ki fog ürülni.

A másik probléma az, hogy ezt a gennyesedést, valami beindítja.

Nagyon sokaknál -így nálam is- a befelé forduló körömszéle/sarka a kiváltó ok.

Amíg ezt el nem távolítod, addig várható az újabb és újabb gyulladás.


......és közben a köröm folyamatosan növekszik. :(

2021. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!