Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hasznos lehet nekem a szauna...

Hasznos lehet nekem a szauna ezek alapján? És ha igen, milyen "fajtát" ajánlatok?

Figyelt kérdés

Ha furcsa kérdés, előre is elnézést kérek, nem értek egyáltalán a szaunázáshoz. De az a helyzet, hogy nagyon sokat sportolok, egészségesen is kajálok, sokat iszom(víz,tea) de elég aggasztó számomra, hogy aktív testmozgás közben is gyakorlatilag semmit nem izzadok. Ezenkívül még súlyfeleslegem is van, amit jó lenne leadni, de úgy gondolom hogy az életmódom mellett úgymond 'nem is szabadna lennie', ezért gondolok arra néha hogy talán ez az izzadós dolog lehet a ludas. Gondoltam a szaunára, viszont egyik ismerősöm azt mondta, hogy ő azóta, hogy egyszer szaunázott, olyan mértékben izzad mindentől, hogy az már elviselhetetlen. Ilyesmibe azért nem akarnék belefutni. Tud ártani ilyen módon a szauna? És ha nem, milyen félét ajánlanátok Pesten?


(Bunkó, lekezelő, bántó, kötekedő kommentekkel kíméljetek)



2021. máj. 5. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szaunázás biztos nem okoz izzadást utána. Csak közben. Fogyni ugyan nem fogsz tőle, de jó dolog.
2021. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bénabakter ***** válasza:
Mindenképpen a finn szaunát. Méregtelenítéshez kiváló, és nagyon fontos a folyadék megfelelő bevitele előtte-utána.
2021. máj. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom az ismerősöd hogy van összerakva ;) de valaki vagy izzadós típus, vagy nem. Ezen az alap beállításon, nem tud változtatni a szauna.

Ha benne vagy és helyesen csinálod, akkor természetesen beindul a verejtékezés, de egyébként nem.

Évek óta szaunázok, csak ajánlani tudom mindenkinek.

2021. máj. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!