Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mikor érdemes elaludni ha a...

Mikor érdemes elaludni ha a munkám reggel 8kor kezdődik és ahhoz kb.6kor kellnem kell?

Figyelt kérdés

szeretném visszaállítain az alvási rutinom mert mióta itthon voltam 1 évet munka nélkül sajnos érzem magamon, hogy egyre gyengébb lettem, egy szemét lehordásától is már fulladok szinte pedig csak 1 lépcső, állandóan húz az ágy, enni sincs erőm néha, kimozdulni sem pedig szeretek a természetben lenni.

Úgy néz ki találtam egy fix munkát ahol reggel 8 órás kezdés van pont amilyenre vágytam ami nem hajnalos és mégis normál valamennyire és nekem kedvező. Viszont kicsit messze vand e nem vészesen ezért gondoltam a 6órás kelést, mert nekem kell kis idő mire felkelek, magamhoz térek, eszek kicsit, zuhanyzok stb..

Általában éjjeli bagoly vagyok de le szeretnék szokni erről, sokszor este 6tól vagyok fenn hajnali 4-5ig mert nappal alszok és számítógépezek.

Egész nap gépeztem eddig, ettem és aludtam. ezen szeretnék változtatni mert ez már nekem is szenvedés lett egy idő után.

Ma kivételesen fenn tudtam maradni bár olyan 1 után kelltem sajnos de érzem hogy fáradt vagyok már. holnap nem megyek sehova de szeretnék újra sportolni, mozogni kicsit úgy hogy nem vagyok sportember.

van fitnesszpark a közelben gondoltam ott átmozgok kicsit, roller..

de félek megint visszahúz az ágy.

Hétfőn kellene elkezdenem ezt az egész munkás életet.

Akkor még csak a szerződéskötés lenne és utána lehetne.

Mit tanácsoltok, hogy legyen újra rendes életem?

AMúgy eléggé elszocializáltam magam itthon, jobban előtört bennem a szociális fóbia, introvertáltság és mikor lefoglalom magam egész nap akkor alig ha vannak jelen szinte. ez ellen is mit tehetnék?

kéne egy esti rutin ahol gépek mobil kikapcs de tévé nélkül sajnos nem tudok aludni se fények nélkül. megszoktam. este 9-10 fele talán késő lehet 8-9 fele még jó lenne?

24l vagyok.



2021. jún. 11. 20:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Célozz meg 8 óra alvást és adj magadnak 30 percet pluszban az elalváshoz!
2021. jún. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
2021. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
A számítógépet be se kapcsold. Elaludni parancsra nem lehet, viszont felkelni igen. Holnaptól kelj 6-kor. Nincs visszaalvás, reggel felkelsz, fürdés, reggeli, és irány a park. Vigyél egy könyvet, ebédig ne menj haza. Délután lehetsz otthon is, de nincs számítógép! Este amikor úgy érzed menj aludni, olvass könyvet pl. alvás előtt. Vasárnap ugyanúgy menjen, mint a szombati.
2021. jún. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
6 órás keléshez nincs ideális lefekvési idő.
2021. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Este 9-11 között kellene aludnod, attól függően, hogy mekkora az alvásigényed a 7-9 óra közötti tartományban. 7 óránál kevesebbet semmiképpen sem kellene aludni.


3-as


Offtopik


Szokásos ami új, az rossz illetve aki nem olvas REGÉNYt, az műveletlen mentalitás.


Ami engem érdekel, azt például csak neten tudom hatékonyan (vagy egyáltalán valahogy) olvasni és nem gondolom, hogy egy laptop vagy mobil előtt jobb görnyedni, mint egy nyomtatott könyv felett görnyedni ki tudja, milyen világítás mellett.

2021. jún. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5: Hol írtam olyat, hogy regényt olvasson? És azt, hogy aki nem olvas regényt, az műveletlen? :D

Könyvet meg lehet olvasni e-könyv olvasón vagy telefonon is.

2021. jún. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
És miben más ha gépen olvassa?
2021. jún. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nem mindegy mikor ebredsz.Ha mêlyalvasból kell ébredned akkor vagy fáradt mosórongy.Vagyis nem mindegy mikor alszol el,mert non-REM-szakasz stádiumaival és a REM-szakasz alvásciklusokat hoznak létre, melyek hossza nagyjából 90 perc. Egy éjszaka folyamán 5-6 ciklus figyelhető meg.Ezért ajánlom a sleep calculatort.Kiszamolja azt is mikor kell felkelned ha most fekszel,vagy ha beutod mikor akarsz felkelni mikor fekudj le.Több lehetoseget is kidob.
2021. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Vagyis ha 6-kor kell kelned,akkor 20:46,vagy 22:16 vagy 23:46 vagy 1:16 kor kell lefeküdnöd,hogy ne az alvás ciklus közepén ébredj,és fáradt legyél
2021. jún. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. És ha véletlenül nem egyből alszik el, akkor meg pont, hogy öngólt lő.
2021. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!