Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szabad egy embernek egy héten...

Szabad egy embernek egy héten 60 órát ledolgoznia?

Figyelt kérdés
És szabad e több mint 12 órát dolgozni egy nap?

2021. jún. 18. 22:23
 1/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Igen, de külön szerződésbe kell foglalni.
2021. jún. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát minden nap 12-órát ? Hegesztő vagyok nekem nem megy ! Te mivel foglalkozol ?
2021. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Én most kipróbáltam a pultozást 3 napig:D, nem bírnám többször, ez idő alatt 62 órát dolgoztam, ez nem normális.
2021. jún. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi van a munkaszerződésben. Ha időkeretben dolgozol, akkor igen, lehet. Csak meg van adva, hogy heti egy pihenőnapot biztosítani kell, illetve hogy havonta ennek egyszer legalább vasárnapra kell esnie.

Ha nem időkeretben vagy, hanem fixen van a szerződésben meghatározva a munkaidő, akkor nem lehet.

2021. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még bejelentve, és szakács vagyok
2021. jún. 19. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha feketén dolgozol, akkor tulajdonképpen hivatalosan nem állsz munkaviszonyban, így nem érvelhetsz a munka törvénykönyvével. Rád nem vonatkozik, mivel nem dolgozol. Mármint jogszerűen.
2021. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!