Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok aludni?...

Miért nem tudok aludni? Hogyan aludhatnék jobban?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és ha a barátom nem alszik velem rémálom az éjszaka. hajnal 2-3 óráig nem jön álom a szememre, aztán nagy nehezen ha sikerül elaludni, 3-4 perc múlva újra felkelek. Ez legalább 10x, aztán hosszú percekig nézem a falat.

Ehhez társulnak hallucinációk, nyitott szemmel, ép gondolkodással látom,ahogy áll egy emberi alak az ágyam mellett, vagy az ablakomnál, majd másodperceken belül eltűnik.. Forgolódom, szenvedek, egy rémálom az egész, tegnap már elaludni sem mertem, mert attól féltem,hogy nem fogok felkelni…. 4 körül aludtam el, 7kor felriadtam kutyaugatásra.

Nem iszok kávét, energiaitalt, nem eszek lefekvés előtt, nem nézek ijesztő filmeket, időben lefekszem. Vettem már be magne b6-ot, nem segített. Nem idegeskedem semmi miatt, először bekapcsolom a tévét, hogy legyen pici fény ( a haluk miatt), de kikapcsolom, ha nem tudok tőle aludni, mert alapjáraton teljes csendben és sötétben alszom…. Van egy kutyám, aki velem alszik, így egyedül sem vagyok.

A legérdekesebb az egészben,hogy ha velem van a barátom, akkor semmi ilyen probléma nincs, nyugodt és minőségi alvás jellemez.


Valakinek tanács ?


2021. júl. 1. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy alváslabor. Nekem is alvászavarom volt, de nem ilyen mértékű. Elmentem laborba és pszichológushoz is (persze egyéb problémák miatt is), és lassacskán kezd megszűnni. Ajánlom neked is, elég durva ahogy leirod. Én is mindig rettegve aludtam el,de alakokat nem láttam hál' istennek, mert lehet megőrültem volna
2021. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


A pároddal gondolom biztonságban érzed magad. Nem félsz a magánytól? Lehet amiatt van.

2021. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pánikbetegséggel kezelt pszichológus, de még nem tértem ki erre a részre, kb. egy hónapja váltunk el… utolsó, nem félek a magánytól, régen is sokat voltam és aludtam egyedül…:/
2021. júl. 1. 11:41
 4/7 anonim ***** válasza:

"attól féltem,hogy nem fogok felkelni"

Úgy érted, attól féltél, hogy elkésel majd reggel? Állíts be egy (vagy akár két) megbízható ébresztőt, akkor nem kell ettől félned, nyugodtan aludhatsz.

Vagy miért ne kelnél fel?...


A kutya is zavarhatja az alvásodat: tedd ki a szobából éjjelre.


Némi kajálás jót tehet lefekvés előtt, mert amikor az ember emészt, akkor hajlamos elálmosodni. De persze nem nagy kajálásra kell gondolni, mert akkor meg az lesz a baj. Meleg ital is segíthet lefekvés előtt.


Változtass a szoba hőmérsékletén: a hűvösebb jobb.



"először bekapcsolom a tévét, hogy legyen pici fény ( a haluk miatt), de kikapcsolom, ha nem tudok tőle aludni, mert alapjáraton teljes csendben és sötétben alszom…."


Ez biztos, hogy hátráltatja a nyugodt alvásodat. Amikor aludni akarsz, legyen teljes csend és sötétség, te is tudod, hogy az kell neked. Ha annyira aggódsz a halak miatt, költöztesd őket másik szobába, a te alvásod sokkal fontosabb, mint az, hogy ők hogy érzik magukat jobban.


És mi újság a mobillal, tablettel, laptoppal? Ezeket egy-másfél órával alvás előtt kapcsold ki, mert a kék fényük ébren tart akkor is, ha éjjeli üzemmódra állítod.

2021. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Pánikbetegség + stressz kombinációja nagyobb eséllyel okoz hallucinációt és alvászavart. Ezt ki kell vizsgálni, az ilyen problémák előhozhatnak mást is, tehát mihamarabb keress fel egy szakembert.
2021. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Lefekvés elött legalább egy órával ne nézz semmilyen digitális felületet(telefon,tv,laptop)

Egy esti edzés segít. Jól lefárasztod magad utánna csak zuhansz az ágyba a fáradságtól.

2021. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az esti edzés felpörgetné, nem lenne jó.


Azt akartam még írni, hogy az viszont fontos, hogy nap közben elég időt tölts természetes fényen, kérdző, és igen, sportolj, legyél elég aktív nap közben.

2021. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!