Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az antibiotikum mennyi idő...

Az antibiotikum mennyi idő alatt örül ki a szervezetből?

Figyelt kérdés
vizelettenyésztés miatt lenne fontos, amit adtam 1 nap után volt benne antibio így nem lett sikeres most 1 hét utan adtam ujat, így mar sikeres lesz?

2021. júl. 27. 10:08
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Eléggé elkeserítő, hogy a tegnapi kérdésed válaszaiból nem értetted meg, miért nem helytálló a kérdésed.


Próbáljuk meg újra.


Ha azt akarod, hogy sikeres legyen, akkor te a kórokozók mellett teszel hitet. Azt szeretnéd, hogy tenyésszenek benned? Mert a kérdésből úgy tűnik.


De tegyük fel, hogy megvalósul az álmod. Kimutatják a baktériumokat. Ekkor mi a következő lépés? Antibiotikumot írnak fel neked, hogy eltüntessék a kórokozókat.


Tehát, akkor futsz egy felesleges kört. Hiszen már most ott tartasz, ahol a következő vizsgálat és a következő antibiotikum-kúra után tartanál. Érted? Megérkeztél a célba. Eltűntek a vizeletedből a kórokozók. Ez a természetes, egészséges állapot.

2021. júl. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 hét után már nyugodtan kérhetsz kontrollt, ha a háziorvos ad beutalót. Ha nem ad, akkor meg fizetős magánszolgáltatónál. 1-es: a kérdező nem azt akarja, hogy tenyésszenek benne, hanem kíváncsi, hogy tenyésznek-e, mert még vannak tünetei. Az antibiotikum lenyomhatta a baktériumszintet, de az abbahagyása után éppenséggel újra szaporodásnak indulhattak. (Én gombával jártam így: a labor nem mutatta ki, mert kezelve volt, de a gomba szemmel láthatóan ott volt.) Ha nincs baktérium, nincs teendő, ha van baktérium, akkor meg kezelni kell.
2021. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második jól mondja, az orvosom szerint lehet alnegativ az antibio miatt...
2021. júl. 27. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: Így már érthetőbb a kérdés. kb. 2 hét múlva kiürülhet, de szerintem 1 hét kevés.
2021. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amikor 3 napra ra néztek a vizeletem, nem volt benne már antibio (ugyan azt szedtem) most sajnos én hülye 1 napra ra adtam a mintát.
2021. júl. 27. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!