Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Eléggé elhanyagoltam az...

Eléggé elhanyagoltam az egészségem az utóbbi időben egy megcsalás miatt. Többi lent?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Amikor megcsalt a barátnőm (2 évig tartó kapcsolat), nagyon magamba fordultam, nem beszéltem emberekkel, drogoztam, cigiztem, ittam minden hétvégén, nem pihentem ki magam, a szervezetem nem kapta meg a megfelelő táplálékot, nem ittam napokig, felborult a bioritmusom, pánikrohamaim lettek, depressziós lettem, energiaitalakon éltem. A szervezetem ezt megelégelte fél éve, és annyira kitütött minden, hogy már nem megy semmi. Egy szem alkohol nem csúszik le a torkomon, se semmi. Szólt a szervezetem, ha így folytatom, nem lesz jó vége. Már semmilyen rossz dolgot nem tudok bevinni a szervezetembe, de nem is szándékozok, egyből kidobja.

Amikor már annyira sok volt a szervezetemnek ez az egész, egyszerűen teljesen leépültem. Már egy 3-4 hónapja észhez kaptam, napi 7-8 alkalommal eszek, napi 2-3 liter vizet megiszok, gyógyteákat, napi 8 óra minimum alvás megvan, és viszonylag jobban érzem magam. A megcsaláson egyébként túl tettem magam.


Viszont a szervezetemet annyira megterhelte az az időszak, amikor nem kapott meg szükséges anyagokat, így tinédzser fejlődő korban, hogy még mindig nem tért vissza a normális kerékvágásba. Állandó fáradtság, életkedv nincs, stb.


Teljesen új életet szeretnék kezdeni, teljesen egészségesen. Tudnátok segíteni?

Tényleg mindenen szeretnék változatni.

A cigi az amit még nem sikerült leraknom, más mindent teljes mértékben igen.


Hogyan induljak el ezen az úton?


2021. aug. 4. 12:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Futni elkezdtem újra, de nem megy, nincs semmi kondícióm, elkezdek fulladni egyből.
2021. aug. 4. 12:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát nem kell kétségbeesni, idő kell mire felerősödsz. Olyan vagy, mint a fogyókúrázók, akik évekig feküdtek, zabáltak, aztán 1 hét alatt akarnak bomba formába lendülni. Szerencsére ez nem így megy. A szervezetet leépíteni időbe telik, ugyanígy felépíteni is. Az atléták se az olimpia előtt 2 nappal kezdenek edzeni, hanem már gyerekkorukban.
2021. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Idõre van szüséged, a cigit is dobd el,most még ebben a korban könnyü.Legközelebb egy megcsalás miatt ne küldd magadat a padlóra, hol voltak a szüleid,hogy nem segitettek?Még sok megcsalásban lesz részed és te is csalni fogsz, a szerelmet nem kell komolyan venni.
2021. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a cigit próbálom lerakni, lassan sikerülni is fog érzem.

A szüleim? Akkor még olyan korban voltam, hogy úgy éreztem, hogy gáz a szüleimmel ilyen dologról beszélni. El voltam kalandozva az én kis világomban akkor.

Mára már mindent megbeszélek velük.

Egyébként igen, lesz részem megcsalásban, de már nem tudna annyira fájni. Könnyen túllépnék. Nagyon sokat tanultam ebből, hatalmas pofonokat kaptam az élettől, és elég sok dologra most jöttem csak rá.

2021. aug. 4. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Kaja: sok gyümölcs, vitamin, zöldség, én sajnos vasat is kell szedjek, a probiotikumok vagy probiotikus tartalmú joghurt stb is segít.

Tedd le a cigit.

Sport: először sétálj sokat, esetleg túrázz, vagy ússz. Ha régen nem futottál, akkor kiköpöd a tüdődet (tapasztalat), de kezdetnek 2-3 km séta simán megteszi vagy görkori, bicaj, a lényeg, hogy kicsit hozd formába magad futás előtt.

2021. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!