Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a vizsgadrukkot?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok,de vizsgáknál rendszerint rosszul vagyok.

Hasmenésem van,nem tudok aludni,hevesen dobog a szivem,kiszárad a szám.

Szedek nyugtatót,meg altatót,de sokszor az sem segít.



2021. aug. 11. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokat kell vizsgázni, és akkor egy idő után hozzászoksz. Ha régóta/gyakran szedsz nyugtató gyógyszereket, akkor azokhoz már hozzászoktál, azért nem hat. Én ha bevennék egy fél szemet, 2 napig aludnék, és még 2 napig olyan nyugodt lennék, hogy kicsordulna a nyál a szájam sarkán.
2021. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mond valamit az első. Ha sokszor kontrollált stresszes helyzetbe helyezed magad direkt, akkor egy idő után hozzászoksz a dologhoz és könnyebb lesz.

Lehetőségek:


Időre menő játékok online (honfoglaló vagy valami hasonló. Ha tudsz angolul akkor a jetpunkon van sok időre menő játék és ott még nem is emberek ellen játszol, kezdhetsz itt mielőtt mások ellen játszol)


Quiz játékok bárokban, bulikban stb


Online teszt vizsgák (pl gyakorló vizsgák, amiket feltesznek, de te csináld időre meg minden más körülményt próbáld megteremteni, hogy tényleg olyan legyen, mint egy igazi vizsga)


Érdemes alacsonyabb szinten kezdeni (gép ellen játszani pl, egyedül stb) majd fentebb lépni (online emberek ellen játszani majd pedig végül keresni élőben valami kört, ahol tudsz játszani).


Sok sikert!

2021. aug. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak. Én is nagyon izgultam vizsga/versenyhelyzetben 8-10 éves koromban. Aztán rengeteg versenyre és vizsgára jártam érettségiig, mindenfélére

(kerületi, budapesti, országos, több fordulós, írásbeli, szóbeli, 10 perces, sok órás, több hónapos. Rengeteg fellépés, zenei verseny, zenei előadás különböző hangszerekkel, sport verseny, sport előadás különböző sportágakkal, tanulmányi versenyek, kezdve a házi vermondóval, egészen az OKTV döntőig különböző tárgyakból pl idegen nyelvek, magyar, matek, faktos tárgy. Vizsgák: elsősegély, kresz, forgalmi, nyelvvizsgák (3db), érettségi, előre hozottak (3db), stb.)

Tényleg rengeteg versenyen voltam, volt olyan, hogy egy hétig minden nap. (És nem ilyen nevenincs versenyek voltak. Kettő OKTV és egy diákolimpia tuti volt benne, a többire nem emlékszem. Igaz, az egyik OKTV-re csak a tapasztalatért és a 4 órás tárgyra koncentrálásért mentem az esélytelenek nyugalmával, de a többin odatettem magam.)


Most már én is egyetemista vagyok és eljutottam odáig, hogy pluszt ad a teljesítményemhez az, hogy vizsgahelyzet. Van rutinom a vizsga/verseny előtt, tudom hogyan készüljek fel rá lelkileg is. Nagyon jól tudom beosztani, hogy mikor miből vizsgázzak, mire mennyi felkészülés kell, melyik napszakban hogyan teljesítek stb.


Csak azt tudom javasolni, hogy sokszor hozd magad vizsgahelyzetbe. Ez nem mindig egyszerű, de a versenyekre járás az, és az eredmény ugyanaz. Az is egy olyan helyzet, ahol teljesíteni kell. Versenyek pedig nagyon sok területen vannak, nem is kevés, és általában nem megfizethetetlen a nevezési díj. (Mondjuk 1-2000 forint maximum, szóval ne a 30000 forintos nyelvvizsgákkal gyakorolj)

2021. aug. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!