Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy igencsak szeles napon...

Egy igencsak szeles napon végzett kültéri munka okozhat másnapra erős torokfájást, megállás nélküli orrfolyást, illetve 36.8 celsius testhőmérsékletet? Vagy esetleg valami kórokozó támadhatott meg?

Figyelt kérdés
Gyanítom nem fog felkúszni hőemelkedésbe, mert nem érzem szarul magam, étvágyam az úgy ahogy van.

2021. szept. 3. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Okozhat, de akár covid is lehet. Hívd fel a háziorvosodat.
2021. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat. Ahhoz viszont, hogy tudjuk értelmezni a 36,8°C-ot ismerni kell az alap testhődet. 1 érték önmagában semmit nem jelent. (Én 3 éve jöttem rá arra, hogy nekem nyáron magasabb a testhőmérsékletem, 37,2-37,6°C között a normális. Minden nyári napon ennyit mérek mikor teljesen egészséges vagyok.) Nekem 4-5 napja fáj folyamatosan a torkom, mert az egyik reggel pólóban mentem el itthonról. Talán 15 percet voltam kint, ennyi elég volt hogy megfázzak. Ettől még lehet, hogy téged egy vírus támadott le, de ha vissza tudsz emlékezni olyan eseményre, amihez lehet kötni a dolgot, akkor valószínűleg akkor fáztál meg. Nyár végén van a legtöbb megfázás.
2021. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
36,8 fokos testhőt a teljes szélcsendtől a tornádóig bármi okozhat.
2021. szept. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!