Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha 30 évesen ilyen tüneteim...

Ha 30 évesen ilyen tüneteim vannak, akkor mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 10 évben nagyon passzív életmódot folytattam, szinte semmit se sportoltam, vagy csak alkalmilag. Az ízületeim nagyon ropognak és a térdeim is gyakran fájnak. Pl. a szegycsont-ízületem is ropog, a kulcscsontom is kattog, ahol a szegycsonthoz csatlakozik. Ezek lehetnek csontritkulás jelei? Vagy ha formába rázom magam, akkor ezek elmúlnak?
2021. szept. 24. 23:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Válts aktív életmódra. Nem a tünetek miatt, hanem alapjáraton az egészséged érdekében.

Az általad leírtak nem utalnak feltétlenül csontritkulásra. Vegyünk például engem: 22 éves sportoló vagyok, szinte az összes ízületem ropog/kattog és fájnak a térdeim.

Ha valamiben bizonytalan vagy, akkor fordulj a háziorvosodhoz, mert az itteni laikusok véleménye nem mérvadó.

2021. szept. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 21 éves vagyok, heti 5x végzek könnyebb 15 perces edzést, de így is ropognak a térdeim, a derekam fáj, a jobb kezemen az egyik ín lassan tropára megy, a gerincem is görbe. Szóval te mèg elèg jó vagy így 30 évesen.
2021. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, egyáltalán nincs jó állapotban 30 évesen. Rangidősen elmondhatom, hogy ha nem kezdtek el mozogni minden nagyon rossz irányba fog menni, viszont van amin nem tudsz változtatni, mert genetika. És ma még a kopást sem tudja az orvostudomány miért alakul ki egyik emberben, a másikban pedig miért kevésbé.
2021. szept. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mozgásszegény életmód következményei idővel kijönnek. Nem szerencsés h ennyi idősen már ilyen bajaid vannak. Most kezdj el változtatni mert 30 felett évről évre nehezebb lesz mivel a csontozat izomzat évről évre leépül sajnos. Nem vagy még lekésve kezdj el sportolni mindegy mit csak mozogj amennyit bírsz s építsd bele a mindennapjaidba. Ez az egyetlen dolog ami egy embert fiatalon tart egész életében.😉
2021. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!