Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A székrekedésnek hogy van...

A székrekedésnek hogy van vége? Minden kijön egyszerre, ami bent van, vagy tovább is tarthat?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél-két hete nincs rendesem székletem, voltam orvosnál a hétvégén, azt mondta, hogy szerinte nincsen baj, mert nem fáj a hasam és a közérzetem sem rossz. Pár napja elkezdtem kúpozni (glicerines és dulcolax) meg az elmúlt két éjszakára hashajtót is bevettem.

Van eredménye a dolognak, mert végre lett ingerem, csak nagyon nehezen nyomom ki és akkor is olyan, mintha menne a hasam.

Mit vessek be még?


2021. nov. 14. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tejes dolgok nagyon jók.
2021. nov. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tejre savanyú káposzta :)


Viccet félretéve pl. a szilvalekvár is bélmozgató/hashajtó hatású

2021. nov. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) eszek szilvalekvárt, vettem keserűsós vizet is, rendes vizet is iszok, a tej sajnos nem opció mert tejérzékeny vagyok.
2021. nov. 14. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
A káposztás dolgok tej nélkül is hatásosak lehetnek.
2021. nov. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) holnap kipróbálom akkor a káposztát is. Valahol azt olvastam, hogy napi 200 gramm széklet a normális, akkor most nekem ennek a sokszorosát kellen produkálnom ahhoz, hogy "vége" legyen a székrekedésnek?
2021. nov. 14. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván. Mert ha eszel rendesen, akkor termelődik is a salakanyag, csak nem tud kijönni.
2021. nov. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Erősen figyelni kell az ételek összetételére, az emészthetetlen növényi rostok (ballaszt) nagy mennyiségű vizet kötnek meg, ami a bélfalat feszítve idézi elő az intenzívebb bérmozgásokat.
2021. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha 10 nap után még nem jött semmi érdemi, akkor az nagyon nehéz szülés lesz. A víz 99%-a már felszívódott belőle, kb, mint a kövek.
2021. nov. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!