Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandó fülgyulladásom van,...

Állandó fülgyulladásom van, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok, abban szeretnék segítséget kérni, hogy folyamatos középfül-és hallójárat gyulladással küzdök, hónapok óta, többször kellett már antibiotikumot szednem. Sokáig azt hittük, a bölcsességfogamtól van ez, ki is húzták azon az oldalon mindkettőt, de még mindig nem szűnt meg a probléma. Voltam magán fül-orr-gégésznél, aki megvizsgált, azt mondta, valószínűleg azon az oldalon a fogam miatt egyfajta rágóízület gyulladásom lett és ennek idő kell, míg helyreáll. Fülcseppet kell használnom folyton, mert fáj, alig hallok és mintha nyomná valami egyfolytában:( Sosem volt gondom a fülemmel! Nem tudom, mit tehetnék, nagyon rossz, mert sportolok és folyton szédülök emiatt:( Volt már valakivel hasonló? Esetleg tudtok javasolni valamit? Nagyon köszönöm!
2021. dec. 2. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Esetleg huzat vagy klíma/ fűtőberendezés nem lehet?

Sapkát hordasz?

2021. dec. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta? Nekem is ez a panaszom csak már nekem 1 éve...
2022. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem karácsonykor úgy elkezdett fájni a fülemnél található egyik fogam, hogy megőrültem, ezért elmentem a fogászatra, ahol kiderült, hogy egy szuvas fogam okozza ezeket a fül panaszokat. Most fogják gyökérkezelni, remélem elmúlik a probléma. Szerintem mindenképp menj el fül-orr-gégészhez és ha nem talál semmit, nézesd meg a fogaidat is, mert simán okozhatja.
2022. jan. 20. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyire volt rossz a szuvas fogad? Te magad láttad hogy rosszak? Feketés volt? Már októberben ki lett húzva ott mind a 2 bölcsessegfogam. 1-1 rágo fog van 1 felül 1 lent, ami jó, nem tömött, fehér, doki szerint jók, panoráma rtg se mutatott semnit. Ezert kérdezem hogy láthatóan rossz az a fogad , mert nekem feher ígycsak nem szuvas?

Ma voltam megint fülészeten,be van gyulladva,leszívott belőle váladékot es gyógyszeres csíkot tett bele. Azert húzattam ki oktoberben a 2 fogat mert arra gondoltam azert fáj a fél arcom fülem.nem is fájt tegnapig...ujabb fülgyulladaa, se tegnap annyira fájr hogy az egész arcom, fogaim is fájtak azon az oldalt.

2022. jan. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem semmi nem látszott a fogamon szinte, csak egy picike fogkőnek tűnő fekete pötty talán. Ettől még lehet rossz sajnos. Nekem azt mondta a fül-orr-gégész, hogy az is számít, hogy melyik oldalon húzattam ki a fogamat, mert egyfajta nyomás különbség tud kialakulni a rágóizomban és az terjed ki a fülre. Tehát ha csak egyik oldalon van kihúzva a bölcsességfogad, érdemes a másik oldalon is, hogy meglegyen a balansz. De szerintem mindenképp érdemes egy kört futnod a fogászaton és megkérni őket, hogy nézzék meg, nincs-e valami gáz az egyik fogaddal. Ha nincs, akkor szerintem lehet, hogy kellene kérni egy beutalót CT-re vagy MR-re, mert sajnos akár valami koponya probléma is okozhatja.
2022. jan. 20. 23:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Voltam fogorvosnál, fogaim rendebe átnézte. A másio oldalon is ki lettek húzva a bölcsességfogaim.

Szeeinte a fülgyulladas okozja hogy még az állkapcsom is fájt mert a környezö szövetekre is ráterjed. Sajnos egy évbe többször is begyullad a fülem, akár hogy próbálom megelőzni. Másik füldokit is megkérdeztem szerintem is ennyire kínzó lehet a fájdalom ha belobban hogy az összes fog, állkapocs fáj róla 🤷‍♀️

2022. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ismét nagyon durván fájt a fülem, visszamenten be vsn gyulladva még és mivel ennyire sokszor van ez beutalt fül CT re. Nem tudom ez mégis mit tud még kimutatni... lehet hogy arc ct kellett volna de a fül doki erre utalt be...fél arcom, fogaim fájnak megint na meg a fül🙄
2022. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Uh, sajnálom:( Voltál már? Nekem is most megint be van gyulladva sajnos, ráadásul.azon az oldalon a szemem is folyton. Én már a legrosszabbra is gondoltam, hogy vmi agydaganatom van..
2022. febr. 1. 16:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Holnap megyek a ctre.doki szerint nem lesz semmi csak ennyire hajlamos vagyok a hallojaratgyullafasra es igy kisugarzik az arcomra....nem tudom elhinni hogy a fülről igy fájjon olykor. Ha minden negativ lesz elküld még arcüreg rtgre ha az is negstiv elmegyek neurologiara
2022. febr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ct megvolt mimden normális semmit se látni.
2022. febr. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!