Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez a vérnyomás magas? El...

Ez a vérnyomás magas? El kellene vele menni orvoshoz?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt elég rosszul éreztem magam, mondom megmérem már a vérnyomásomat. 165 és 170 között volt pulzus 90 felett. Rá pár óra múlva lejjebb ment 150-160 közé, a pulzus is 80-90 közé, de azt mondják a családban, hogy ez is magas még. Elég sokat zabáltam tegnap + rosszul is aludtam, azt hittem amiatt van. Ma jól aludtam, nem ettem csak 2 töltöttkáposztát, délután 3 szem mézeskalácsot, meg most este 1 szelet pizzát. Inni is csak csapvizet meg 2 pohár szénsavas üdítőt ittam. Egész nap elég nyomott vagyok, álmos, csak fekszem meg ülök. A közérzetem jó, de rámértem a vérnyomásra és most is 155 és 160 között van, pulzus 77.

Előtte sose mértem, most is csak kíváncsiságból tették rám a mérőt, szóval fogalmam sincs mennyi szokott lenni általában. Ezzel orvoshoz kellene fordulni? Vagy jóvanezígy'? :D



2021. dec. 26. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Uncsimnak 200 felett volt, mert hetekig nem aludt rendesen. Aztán pár napig aludt jó 12 órákat és helyreállt.

Te alszol eleget? Úgy általánosságban

2021. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenképp magas,háziorvoshoz kell menni. Ez nem az alváson múlik.
2021. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mondtam hogy azon múlik, az is egy ok lehet. De orvoshoz mindenképp el kell menni
2021. dec. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát tegnap pont nem aludtam jól, de ma sikerült egy 9-10 óra között aludnom. Amúgy hétköznaponként 10 körül alszom és 7 kor kelek.
2021. dec. 26. 19:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez magas
2021. dec. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérd többször. Nekem 160 volt egy feszültebb munkanapon. Azóta mértem, 130, az is magas, de állandó stresszben vagyok a főnököm miatt. Most este mértük, 117. Nekem többször kell mérnem, hogy lássam, ez a feszült munkanap miatt volt vagy állandósult. Most vettünk vérnyomásmérőt, még nem mértem túl sokszor.
2021. dec. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!