Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kutyharapás, lehet belőle...

Kutyharapás, lehet belőle bajom? több lenn

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt megharapott a kutyánk, mármint nem direkt, hanem amikor felülök a biciklire, utánam szalad, és játékosan bele szokott harapni a nadrágom szélébe, hát most mélyebbre sikerült, és konkrét harapásnyom lett a lábszáramon, bár nem annyira mély, de azért látni.

Tehát ilyen véres heg vagy alvadt vér maradt utánna. Az a baj hogy nem egyből kezeltem a sebet, mert pont délelőtt történt, és mentem egy házépítéshez, ezért csak órák múlva lett kezelve, tettem rá betadine-t, meg ma is.

Tetanusz oltást kaptam két éve, az még jó most is, mert mondták akkor hogy 10 évig is jó akár.



2021. dec. 30. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem lesz bajod.
2021. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem lesz belőle baj, ha a kutya be van oltva a kötelező oltásokkal.
2021. dec. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

dehogy jó 10 évig.


Igen lehet belőle bajod, vérmérgezés, fertőzés, bármi.

2021. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
62%
Szerintem nem lesz semmi bajod, de azért ha úgy van, akkor látogasd meg a háziorvosod, vagy legalább hívd fel és meséld el neki a történetet.
2021. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Semmi bajod nem lesz, az enyém hetente megharap játékból. Már rég nem is fertőtlenítem.
2021. dec. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Hívd fel az orvosod
2021. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%
Beszélj az orvossal, esetleg menj be az ügyeletre, hogy biztos legyél
2021. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
többen írtátok hogy nem lesz bajom, ez ok, meg amugy is orvos is csak fertőtleníteni tudná, amit én magam is meg tudok csinálni, nem?
2021. dec. 30. 19:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8-as Igen. És főleg úgy, hogy karcolásról beszélünk, nem komoly harapásról, amit varrni kellene.
2021. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

na, teszek két képet a harapásnyomról, ma csináltam:

[link]

[link]


szerintetek rendben van? gyógyul?

2021. dec. 31. 13:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!