Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bélféreg hogy mutathatò ki?

Bélféreg hogy mutathatò ki?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, kb 8 évvel ezelőtt volt bélférgem, ami úgy derült ki hogy vakbélgyulladásom lett és megműtöttek. Utánna kaptam rá gyògyszert és rendbe jöttem. Viszont most újra érzem már kb egy hete hogy viszket a végbél nyílásom. Sokszor puffadok is úgy hogy gyanítom hogy újra jelen vannak sajnos. 28-ikán megyek vérvételre de nem ebből a célból szerettem volna menni, a kérdésem viszont az lenne hogy mi alapján derül ki a vérből ha egyáltalán kiderül, hogy van e bélféreg vagy nincs?

Az interneten rábukkantam erre a vény nélkül kaphatò Parazitol nevű gyògyszerre esetleg van valakinek tapasztalata vele kapcsolatba?

Régen a Vermoxot szedtem azt ha jòl emlékszem receptre kaptam.

Viszont nem nagyon szeretnék össze vissza mindenfélét szedni mert antidepresszánst szedek és nem tudom hogy erre a gyògyszerre mit szabad és mit nem. Nem szeretnék rosszul lenni



2022. jan. 10. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Széklet mintából, kenetből (esetleg megfestés után) mikroszkóp alatt a petéket ki lehet mutatni, cérnagiliszta esetén talán magában mintában is láthatók maguk a mozgó férgecskék.
2022. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ezt milyen szakember végzi? Hová forduljak?
2022. jan. 10. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelezd a hàziorvosodnak, hogy mit sejtesz. Ő majd kiadja a papirokat, amivel a szèklet mintàt le tudod adni, és ha megvan az eredmèny, ha szükséges felírja a gyógyszert.
2022. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy magànlaborba is leadhatod, csak ott ki kell fizesd, míg orvos àlltal ingyenes.
2022. jan. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a háziorvosom iszonyat bunkò. Nem érdekli semmi. Legalábbis én biztosan nem. Jobb szeretnék magán laborba menni, ott is tudnak nekem gyògyszert felírni? Vagy csak magát a vizsgálatot végzik el?
2022. jan. 10. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!