Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem ébredek fel ebből a...

Miért nem ébredek fel ebből a rémálomból? Alvásparalízis?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta előfordul (havonta 2-3 alkalommal, ha stresszesebb vagyok, hetente/naponta), hogy nagyon élénk, halálfélelemmel megspékelt, absztrakt (nem konkrét, leírható dolgok történnek) rémálmaim vannak. A baj ott kezdődik, hogy bár felébredek (felállok, mászkálok, pánikrohamot kapok), mégse fogom fel, hogy csak álmodtam, mintha az agyam még mindig aludna, és ezért konkrétan életem legborzasztóbb perceit élem át. Kicsit olyan, mint amikor az ember felébred egy álomból és még pár pillanatig azt hiszi, hogy az álom igazi volt, csak én hosszú fél órákra ragadok bele ebbe az állapotba. Nem találtam a neten semmi ilyenről leírást, csak az alvásparalízisbe futok mindig bele, de annak ugye a lényege, hogy az illető agya felébredt, de a teste nem, tehát nem tud mozogni, nálam pedig ennek pont az ellentéte történik. Plusz még annyi, hogy néha a nap folyamán egy nagyon rövid pillanatra rámtör ez a maxra tolt halálfélelem érzés, és utána általában ilyen álmom szokott lenni, de nem tudom jól megfogalmazni, milyen is ez az érzés, mert nagyon gyorsan elúszik, amikor ébren vagyok.

Valakinek van valami ötlete?



2022. jan. 22. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem alvajárás, amit nálad a stressz hoz ki, viszont valószínűleg pánikbeteg is vagy.
2022. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!