Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az anyajegy aminek két színe...

Az anyajegy aminek két színe van ( egyik fele kékes másik fele világosbarna) az minden esetben melanoma lehet?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Többször járok bőrgyógyászhoz anyajegy ellenőrzésre.

Van egy anyajegy az arcomon aminek két színe van. Nem nagyobbodott meg és semmi tünetem sincs; valamint az orvos többször is megvizsgálta és mindig azt mondta , hogy rendben van. Ma pedig egy teljesen új orvos mikor megvizsgálta azonnal beutalót írt a sebészetre hogy ki vágják. Persze semmi kifogásom ez ellene de akkor MIÉR nem küldtek el hamarabb? MIÉRT mondta a regi orvos hogy rendben van? Ugyan olyan az anyajegy mint eddig . Ha időben tudtam volna , időben cselekedtünk volna, és ha melanoma akkor sokkal kevesebb a gyogyúlás esélye így.

Probálom valamivel megnyugtatni magam de úgy érzem majd megörűlők ebben a tudatlanságban . Ráadásul 3 hetet kell várjak amég többet tudok.

Nektek volt hasonló?

Volt már közületek valaki akinek a gyanús anyajegyet kivágták, majd semmi gond nem történt?

Egyáltalan ha nincs abszolút semmi tünetem csak a furcsa szín (ami rég ilyen) mekkora az esélye hogy melanoma??milyen más tünetei lehetnek még?

Tapasztalatok?



2022. febr. 3. 21:32
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakorvos, szóval nem tudom milyen anomáliái vannak egy melanómának, de sajnos ezek sok esetben teljesen tünetmentesek. Sokféle ilyen elváltozás létezik, nem csak melanóma, és úgy tudom, hogy a kék anyajegyek ritkán válnak rosszindulatúvá. Természetesen ezt csak én így tudom, egyáltalán nem releváns.

Esetemben kis gyerekkoromban már a fülem mögött nőtt valami, ami barna volt, mindig sebesedett, vérzett, akkor a bőrgyógyász azt mondta, hogy semmi, nem kell vele foglalkozni. Aztán kb. 20 évvel később már zavart, kicsit nőtt is, levetettem, basalioma volt. Kb. 7 évvel később nőtt másik kettő is, azokat is levetettem, szintén basalioma volt, pedig az egyik kb. 1 hónap alatt nőtt meg 1 cm-esre, a doki már azt hitte rák, de szerencsére nem. Szóval nyugi, ne aggódj.

2022. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nézetsd meg
2022. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!