Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek? Mi lett apámmal?

Mit tehetek? Mi lett apámmal?

Figyelt kérdés

30 éves kora óta rendeszeresen ivó emberről beszélünk Napi min 3 sör és 1 üveg unicumot iszik kb.

Az utóbbi időben 4 hónapja teljesen lesoványodott apám csont és bőr, reszket a keze, a lehelletének a szaga mint a cukorbetegeknek,enni nem bír ha eszik is vagy iszik(vizet,üdítőt) kijönnbelőle.Hasmenése van hónapok óta, 1 nap kétszer bemegy neki. Egész nap alszik ki kellni nem akar vahy csak a piáért meg leviszi a kutyáját. A hasa magyon megnőtt szerintem vizes.

Szerintetek meddig húzza még így és mi lehet a baj? Eddig is ivott ugyan ennyit, de most mintha nem is ugyan az az ember lenne. Orvoshoz nem hajlandó menni. Fájdalmai nincsenek.

Korábban 20 éve kb volt egy hasnyálmirigy műtéte(pia miatt) 71 éves.



2022. febr. 12. 10:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Édesapád panaszainak hátterében alkoholos májbetegség, cirrózis és krónikus hepatikus encephalopathia állhat, jelentkezzetek a területileg illetékes sürgősségi osztályon. Egyébként széklete nem fekete/véres, ill. nem sárga a beteg (esetleg csak a szeme fehér része)?
2022. febr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem hajlandó orvoshoz menni!

Erőszakkal nem vihetem magammal sajnos. Nem sárga a bőre sem a szeme a széklete vizes ennyit tudok.

2022. febr. 12. 12:03
 3/15 A kérdező kommentje:

Ami még feltünt amikor otthon voltam megmérdtem a pulzusát nagyon hyorsan vert a szive és ha mozog nyögdécsel és kapkodva veszi a levegőt.

Sajnos ez van

2022. febr. 12. 12:08
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen érvvel nem tudsz hatni rá? Nem rontják a leírt panaszok annyira az életminőségét, hogy hajlandó legyen kórházba menni? Azzal nem tudsz rá hatni, hogy nem kellene otthon lenni ilyen tünetek okozta szenvedés közepette, lehetne ez még jobb, ha elfogadja a segítséget? Tisztában van vele, mondtad neki, hogy állapota tovább fog progrediálni és bele fog halni? Mindenképpen próbáld meg valami módon kórházba juttatni, a leírtak alapján édesapád jelenleg maximum korlátozottan tud racionális döntéseket hozni. Az ember a 4 éves gyerekétől sem kérdezi meg, hogy szeretne-e kórházba menni, ha az nyilvánvalóan szükséges, persze tudom, hogy nem vonszolhatod be erőszakkal. Ha legalább félig-meddig tudsz rá hatni és kihívod a mentőt az sem járható út?

Minden együttérzésem a tied, tudom milyen rossz egy (nem csak a szó szoros értelmében) józan hozzátartozónak egy alkoholbeteg rokon önsorsrontó ámokfutásának utolsó felvonását tehetetlenül végignézni. Kitartást!

2022. febr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem tudok mentőt hívni mert nem Magyarországon élek. Tisztában van vele, hogy nincs jól de ahogy ő mondja leszarja. Majd elmegy.. vagy megdöglik.

Mondtam már neki mindent,hogy jobb magától bemenni és döntéseket hozni mint, hogy a mentő viszi majd el.minden nap felhívom, beszélünk róla amikor otthon voltam felajánlottam, hogy elvisszük orvoshoz, megkapná a szükséges támogatást de nem é vele. Nem tudok rá hatni. Vittem neki gyümölcsöt semmi nem kell ha valamit eszik szinte azonnal kijön belőle.

Én igazából csak szeretném tudni, hogy mi a baja és a többit meg majd hozza a sors. Meg nyílván, hogy mennyi van még neki hátra…

Köszönöm szépen a válaszokat!

2022. febr. 12. 14:50
 6/15 anonim válasza:
Szerinrem édesapádban crohn betegsége van aminek a tünetei a hasmenés, vizes széklet, fáradékonyság, fogyás, étvágytalanság és néha láz illetve hasfájás. A betegség nem gyógyítható de táplálék kiegészítőkkel és ha szükséges akkor műtéti beavatkozással még sokaig elélhetnek az ilyen betegséggel élők. Az egyik ismerősömnek ugyan ezek a tünetei voltak mint amit te is irtál. De igazából rengeteg betegség létezik hasonló tünetekkel úgyhogy rendes orvosi kivizsgálás nélkül nem lehet megmondani hogy pontosan melyik betegségről is van szó. Kitartást!
2022. febr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Kedves 6-os, nem veszed figyelembe a 40 éve rendszeres alkoholfogyasztást, az anamnézisben alkohol indukálta betegség miatt szereplő hasnyálmirigy-műtétet, leheletének szagát, vizes hasát...
2022. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Máj cirrózis utolsó fázisa. A hasa a hasi víz miatt nagy. Nem sok van neki hátra. Ilyen panaszok után egy hétre meghalt rokonom.
2022. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Ja és a szív meg, alkoholos kardiomiopátia. Tipikus jele a magas pulzus. Megnagyobbodott a szíve.
2022. febr. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még valami, az orvos megmondtam nekünk, évekkel ezelőtt kellett volna leállni. Nem tehetsz semmit.
2022. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!