Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utazàs előtt mindig rosszul...

Utazàs előtt mindig rosszul vagyok, reszketek meg pànikszerű tüneteim vannak! Mit tegyek? Szedem a szorongàs csökkentőtt meg a B complex vitamint de nem hasznàl! 21/F

Figyelt kérdés
2022. febr. 12. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Követem
2022. febr. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmim volt, de nem tudtam róla.

Repülés elott szerintem 3x mentem a ferihegyen a mosdoba, 5cigit szivtam el, izzadtam, levert a viz.

A 6oras ut alatt ugyanazt a zenet hallgattam vegig es fel sem alltam a helyemrol🤣 Komolyan!

Utana haza fele ugy voltam vele:

Valaszthatok vagy 6orat szorongok, rosszul erzem magam, vagy megprobalom a legjobbat kihozni az egeszbol

Soha nem ulok ablak melle, hazafele beultem, hazudnek ha azt mondanam h nezelodtem kifele mert nagyon nem de kb elvoltam.


Osszesegeben probald eldontenj a fejedben hogy jol akarod magad erezni.

Ha ilyen nagy utazasrol van szo esetleg haziorvos felirhat valami nyugtatot az utra akár!

2022. febr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van valami komolyabb oka, hogy félsz az utazástól?( baleset, családtag, ismerősnek balesete, ahol komolyabb sérülést szenvedett esetleg meghalt)


Ha igen, akkor lehet érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, pszichiátert aki segít ennek a feldolgozásában.


Ha meg csak úgy semmi előzmény nélkül jön akkor is pszichológus, mert valami oka van annak, hogy ennyire szorongsz tőle.


Az sem mindegy milyen szorongáscsökkentőt szedsz. Szóval, ha ilyen valeriana és társai sok segítséget ne várj tőle (tapasztalat).

Én pl. nem fogadtam el a dokimtól a frontint és a xanaxot, mert hajlamos vagyok a függőségekre. Így egy kicsit magadabb dózisban kaptam az antipszichotikumot (egyéb problémáim is vannak), nekem az segített.


Ha már esetleg lenne orvosod konzultálj vele erről, hogy a felírt szorongáscsökkentője l0faszt sem használ.


Kitartást, tudom milyen szar pánikbetegséggel együtt élni :)

2022. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, előző vagyok, tudom, kicsit régi a kérdés, de remélem hasznosnak tartod majd a válaszom és tudtam valamennyit segíteni :)
2022. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen nagyon sokat segitettèl! Fura tüneteim vannak pèldàul a hasam alat fáj jobb oldalt! Màr 2 ève, van hogy 3 hónapig szünetel, szokot az àdàm csutkàm is fàjni! Lehet pszichès alapon ilyen tünetek?
2022. márc. 1. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, simán lehetnek pszichés alapon.


Ha még nem kerestél fel szakembert keress fel egyet, mert nem ciki, nem gáz, nem leszel tőle “elmebeteg”. Viszont pont az ilyen problémákon nagyon sokat tudnak segíteni.

2022. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!