Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Covid okozta fáradtság leküzdé...

Covid okozta fáradtság leküzdésére tipp, praktika, bármi?

Figyelt kérdés
Amikor először voltam covidos, brutálisan befáradtam utána, és kellett 1 év, mire nagyjából fel tudtam pörögni újra, ha nem is teljesen. Viszont újév napján megint elkaptam, és azóta megint ugyanaz van ami az elsőnél. Régen 5-6-7 óra alvás elég volt és egész nap pörögtem, most 8-9 óra alvás kell, és így is egész nap fáradt vagyok, folyton csak azt érzem hogy aludnék. Mindig sportoltam, most meg képtelen vagyok újra elkezdeni sportolni, mert arra is alig van erőm, hogy kimásszak az ágyból. Az agyam sem pörög, sokkal lassabban gondolkodom, és a memóriám is romlott, sokszor elfelejtek dolgokat, és rengeteg mindent felejtettem is (emlékek, tudás, dalszövegek, stb, tulajdonképpen mindenből). Azt érzem, totál kiürült az agyam. Rászoktam a kávéra is, de nem oldotta meg a fáradtságomat az sem. Sok gyümölcsöt/zöldséget eszem, szedek mellé vitaminokat, próbáltam ginkgo biloba + Memolife max-ot, de nemigazán váltak be ezek sem. Most lettem 24 (férfi), mindig odafigyeltem magamra, a képességeim is jók, de mégsem megy most semmi. Emiatt nem tudok szintet lépni munkában sem, nem tudok tanulni, nem tudok előrébb lépni az életben, teljesen megrekedtem. Életemben először érzem azt, hogy "nem vagyok ura a testemnek". Korábban bármi gond volt, fogtam és változtattam, folyton fejlesztettem magam, mindenben tudatos vagyok, de ebből egyszerűen nem tudok kimászni, hiába van meg a belső motivációm. És nem akarok még 9 hónapot várni, hogy hátha megint 1 év alatt elmúlik ez (főleg, hogy mi lesz, ha most nem fog?). Szeretnék önerőből átlépni ezen, ahogy mindenen szoktam, ehhez szeretnék kérni bármi tanácsot, ötletet, tapasztalatot, hogy mi az ami segíthet nekem ebben.

2022. márc. 26. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ez csak a Coviddal magyarázható? Magam is átestem rajta 2020 őszén, és akkor két hétig én is csak kóvályogtam, mint az őszi légy, de azért utána vissza tudtam állni a sportolásra, sőt az éjszakai megébredések is újra jelentkeztek. Amíg covidos voltam, tök jól aludtam. :)

A memóriaproblémák, amikről írsz, 24 évesen tényleg aggasztóak lehetnek. Szerintem az apró lépések, célkitűzések vezethetnek vissza a régi énedhez. Például ami a mozgást illeti: először csak öt perc, majd fokozatosan haladni, esetleg a haladást naplózni. Segíthet még a megbízható emberek társasága, hogy ne veszítsd el a valóságérzéked.

2022. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt van három kiadvány a covid okozta pszichés ügyekre:

[link]

2022. márc. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
be vagy oltva?
2022. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, akiknél covid után hetekig, hónapokig fáradtság volt. Ha ez ilyen nehéz, akkor én egy szellemi terápiát javasolnék elsőként ami érzelmileg felhoz és javítja a memóriád és jobban fogod érezni magad tőle. Egy könyvben van leírva. Majd átküldöm a könyv címét.

Aztán ha jobban érzed magad akkor el tudsz kezdeni újra sportolni.

2022. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

Igen, az első fertőzöttségemnél még nem voltam, most a másodiknál már igen.


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!

2022. márc. 30. 09:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!