Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kollagéntől...energia?

Baltaarcúu kérdése:

Kollagéntől...energia?

Figyelt kérdés
Elkezdtem kollagén port szedni,és pár hét után azt vettem észre hogy energikusabb lettem,kevésbé fáradok...létezhet ettől?Mit pótolt,tömött be a szervezetemben a kollagén?

2022. ápr. 12. 20:13
 1/10 Z003 ***** válasza:

Hát a kollagén nem ad túl sok energiát, viszont az ilyen termékekbe gyakran raknak különféle vitaminokat, vagy koffeint. A koffeintől nem leszel sokáig energetikus viszont, ha eddig vitamin hiányod volt akkor azok javíthatják az energia háztartásod.


Viszont ha nem tudod hogy mit csinál a szervezetedben, akkor minek veszed be? Nem gondolod hogy érdemes lenne utánanézned hogy mit viszel be a szervezetedbe? Amúgy a kollagén a különböző kötőszöveteket, érfalakat, porcokat építi fel. Így ezek megfelelő fenntartását segíti elő. Vagy jó glicin és prolin források amik a fehérjék elengedhetetlen elemi.

2022. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos?Másvalaki?....
2022. ápr. 24. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
A kollagén por az tulajdonképpen leánykori nevén sima zselatin por?
2022. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg sok vízzel kell bevenni, ami önmagában jó az ízületekek es a vérkeringések meg úgy általában mindennek ezért könnyebben mozogsz. Esetleg volt még benne más vitamin is meg ugye a kollagén. Szóval az együttes hatása lehet.
2022. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak C-vitamin van,meg cink.És az a 2 dl folyadéktól biztos nem pörgök fel.😄

Ezen a zselatinon én is agyaltam...melyik a hasznosabb...

2022. ápr. 24. 18:56
 6/10 anonim ***** válasza:

Pár éve, kb 3 a zselatin volt a divat.

Most a kollagén.


Próbáltam utananézni hogy tulkepp a "kollagén por" az konkrétan micsoda de nem találtam okosat.


Ezért kérdeztem hogy nem véletlen csak divatosabb néven kollagén és ez igazából a jó oreg zselatin?


Mert szerintem DE.


Kérem ha tud valaki biztosat írja meg!


Link is jöhet.

2022. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így van!Írjatok!!
2022. ápr. 25. 11:12
 8/10 Z003 ***** válasza:
100%

Kollagén és zselatin felépítése, szerkezete és hatása az emberi szervezetre:


Általános szerepük a szervezetben:

A kollagén a szervezet egyik legfontosabb kötőanyaga. Nagy részben alkotja a kötőszöveteket, ízületeket és csontokat, valamint az izmok megközelítőleg 6%-át. az ember testtömegének 25-30% teszi ki a kollagén. A hiánya a fent említett szövetek meggyengülése emelet az érfalak és a szem gyengülésével is jár.

A zselatin a szervezetben nem játszik különös szerepet. Különböző biológia folyamatok alapanyaga vagy szerves anyagok bomlásterméke.


Összetételük és szerkezetük:

A kollagén szerkezetét figyelembe véve három polipeptid láncból kialakuló alfa hélix. A peptid lánc az az alábbi aminosav szekvenciából áll: Gly-Pro-X vagy Gly-X-Hyp, a hol X több külön féle aminosav is lehet. A láncokat a peptidláncok között kialakuló hidak kötik össze amik hidroxi-lizin és prolin közti aldol kondenzációval jön létre. Az így kialakuló magas fokú rendezettség adja a kollagén erősségét.


Százalékos összetétele (kis mértékben változékony):

• Glicin 33%

• Prolin 13%

• Alanin: 10%

• Hidroxiprolin: 9,5%

• Glutaminsav: 7,5%

• Arginin: 5%

• Aszparginsav: 4,7%

• Szerin: 3,6%

• lizin: 3%

• + 10db más aminosav 3-1% között


A zselatin a kollagénből nyerhető, vissza nem fordítható hidrolízissel. Hidrolízis alatt a kollagén rendezett és szorosan összefonódott láncai felbomlanak és szét töredeznek. Így a szerkezete nem homogén hanem különböző méretű peptid láncok rendezetlen összessége.

Mivel a kollagénből nyerhető az összetétele közel teljesen azonos.


Fogyasztásuk:

A kollagén fogyasztása erősítheti az ízületeket, csontokat, érfalakat, kötőszöveteket és a szemet. Valamint kiváló glicin, alanin és arganinforrás. Mivel a feldolgozott kollagén közel 100%-ban protein rendkívül alacsony a kalória tartalma, 10g kollagén összesen 40-45 kcal tartalmaz aminek a 20-30% az emésztésre fordítódik.

A zselatinnak kicsit magasabb a kalória tartalma, 10g zselatinban van 61 kcal. Ez könnyeben emészthető mint a kollagén viszont az ebből nyert energiának is a jelentős rész az emésztésre fordítódik.

A zselatin és kollagén fogyasztása ugyan azokkal a tápanyagokkal látnak el minket, a fő különbség hogy a zselatin könnyebben emészthető.

A fogyasztásuk előnyei az első bekezdésben említett szövetek egészséges működése.


Ezeket találtam egy kis kutatás után. Szóval a frissen nyert energiád valószínűleg abból adódhat, hogy javulhatott az izületeid/csontjaid állapota. Ami javíthatja a közérzetedet ami közvetlenül befolyásolja hogy mennyire érezzük energetikusnak magunkat.

2022. ápr. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nna!Ez már válasz!!Köszi!Szedek mind kettőt...biztos,ami biztos
2022. ápr. 25. 15:41
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
9# De aztán ne lepődj meg ha gumimacit fogsz kakilni! 😃
2022. ápr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!