Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utalhat ez szívbetegségre?

Utalhat ez szívbetegségre?

Figyelt kérdés

gyakran szúr a szívem, nagyon hamar fáradok fizikai igénybevételkor-pedig rendszeresen mozgok, vérnyomásom 138/100, de van, hogy 146, sokszor szédülök, és néha nagyon hevesen ver a szívem. ez lehet valami szívbetegség?

16/L


2010. szept. 18. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy szúr a szived az nemnormális, de a többi lehetne egy általános vitaminhiányos állapot is.


Szerintem menj el házidokihoz, kérj egy beutalót kardiológiára. Azán oda is el kell menni, és ott adnak egy időpontot, majd jó egy hónap mulva, hogy gyere vissza.


Aztán a kardiológián majd biciiklizni kell egy szobabiciklin, a mellkasodra meg ráragasztanak tappancsokat, aztán egy gép meg rajzolja ki a szívritmusodat. És ha elég jól tekered a bringát, akkor a nővérkék éjjeneznek neked :) Nekem azt csinálták és így végigröhögtem az egészet.


Aztán azt mondták, hogy túl hamar nőttem meg, és a szívbillentyű is megnyúlt, vagy valami ilyesmit.

És hogy ez fiataloknál szokványos, de nem kell vele nagyon foglalkozni, most még jól terhelhető vagyok, így csak akkor jöjjek vissza legközelebb, ha panaszaim lesznek. Na ez volt vagy 10 éve, még élek, és nincs semmi panaszom :) Néha nekem is össze-vissza dobog a szivem, de inkább csak akkor van ez, ha nem alszom eleget.


Viszont nekem nem szúr!!!

2010. szept. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ, tényleg hasznos volt! :)
2010. szept. 18. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!