Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van másnak is olyan, hogy...

Van másnak is olyan, hogy egyszercsak elkezd jönni mindenféle idegesítő egészségyügyi probléma és minden hónapban valami új van és természetesen az orvosok szétteszik a kezüket?

Figyelt kérdés

Covidos voltam tavaly novemberben, illetve IBS egész életemben (most 33 vagyok)


tavaly decemberben, azaz a covidból való felgyógyulás után kezdett jönni mindenféle idegesítő dolog (sorrend) - kb 2 hetes váltással:


- szúró vastagbél fájdalom mindenhol

- végbélgyulladás

- szúró fájdalom a felső hasi részen (azt hittük hogy epehólyag)

- szúró fájdalom a gyomornál

- bordaközi izomgyulladás

- találtak meszesedő háti csigolyát és arra fogják

- most meg reflux szerű tüneteim kezdtek lenni

- illetve most húzódó tompa vastagbél fájdalom de csak lenn


- ja és természetesen az életemet meghatározó és végigkisérő puffadás, hasfájás, hasmenés, mert az ugye sosem múlik el


És az a tipikus sztori kezd körvonalazódni hogy a háziorvos már gúnyolódik, hogy átlagban havonta megjelenek valami új dologgal.


Ugye ismerjük a sztorit, hogy oda jár a paraszt, kinevetik, aztán a végén hopsz egy daganat jön szembe a ct-n.


Mondjuk ha nem veszik komolyan sokszor a sürgösségire menő embereket sem akkor engem miért vennének, hiszen az én életemet nem lehetetlenítik el a panaszok (még)


2022. jún. 7. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el egy hasi ct/mr vizsgálatra, ott kiderül, ha szervi bajod van. Ezen kívül teljes labor. Ne engedd elhajtani magad, inkább menj 10x feleslegesen, mint 1x későn. Valószínűleg nincs komoly bajod, de ki kell vizsgáltatni. Először mindig ki kell zárni a legrosszabbat, utána nyugodtabban kutakodsz tovább. Jó egészséget!
2022. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hat nem tom azt szoktak hiresztelni hogy sok fajta daganat lassan novekedik ezert ha az ember a kezdeti tuneteket kivizsgaltatja de nem talaljak meg a kezdodo elvaltozast akkor az 2-3 ev múlva mar ott lesz es problemakat fog okozni


kozben meg az ember nagy mellennyel azt fogja hinni h semmi baja aztan jon a pofaraeses

2022. jún. 7. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyi tünettel a ct már látná, ha van gond, de akkor ne vizsgáltasd ki magad.
2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

mondtam az orvosnak hogy kéne egy ct aztán elhajtott a buzeráns, hogy megcsináltathatom amugy akárhol.


ja, beutaló nélkül?


szal még én menjek másik orvoshoz hogy beutalót adjon, vagy vegyek kenőpénzért, aztán úgy eljussak vizsgálatra

2022. jún. 8. 13:08
 5/5 A kérdező kommentje:

volt egy gyerek a munkahelyen, aki vért hányt meg ilyesmik voltak neki a hasmenés mellé


mondjuk az a gyerek elég sokat ivott is 33 éves létére


aztán "több száz ezer forintot" költött vizsgálatokra, aztán nem találtak semmit.


Mondjuk sokszor a "vizsgálatok" mindent jelentenek az kolonoszkopián kivül.


Mindenesetre a csávóka azóta megházasodott meg lett gyereke is.

2022. jún. 8. 13:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!