Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért csak akkor tudok elaludn...

Miért csak akkor tudok elaludni, ha már kezd világosodni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy jó alvó, egyrészt nagyon éber vagyok, a legkisebb zajra is felriadok, másrészt gyakran fel is kelek éjjel, jellemzően 2 körül és egyszerűen nem tudok visszaaludni. Forgolódok ide-oda, kimegyek mosdóba, de egyszerűen semmi, szóval ilyenkor elő veszem a telom és olvasgatok, netezgetek míg már annyira ég a szemem, hogy egyből elalszok. Viszont, ha már látom, hogy kezd világosodni, akkor valahogy könnyebben el tudok aludni. Lehet, hogy ez valami pszichés dolog? Mert mikor már világos van nem érzem ezt a szorongás szerű dolgot se, de mikor csak bámulok bele a sötétbe az elég frusztráló.. Mindennek a hatására elég kialvatlan vagyok és ez rányomja a bélyegét az egész napomra is.

Egyébként már 10 körül le szoktam feküdni, de általában ilyenkor is vagy egy órát csak forgolódok, aztán nagy nehezen elalszom, csak azért, hogy 2-kor ismét felkeljek.. Mint most is egyébként..



2022. jún. 9. 03:16
 1/1 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem próbálj meg halvány fényt beszerezni a szobába. Párom is csak világosban tud elaludni. Mikor beszereztem neki egy baba lámpát (abból is próbáltam a legfelnőttesebbet kiválasztani) azóta ő nyugodtan alszik és én is, mert nem veri ki éjjel a szememet a led szalag.
2022. jún. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!