Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy maradjak ébren egész...

Hogy maradjak ébren egész estig ha már elalszom 6-7 körül?

Figyelt kérdés
Próbálok visszaállni, hogy ne este legyek aktív de nehezen megy. Eddig csak úgy sikerült kibírni egész nap, hogy este 6-7 felet szoktam álmos lenni és hamar elaludni de így viszont korán felébredek. éjfél-1 között ébredek néha. De ilyenkor már nem tudok vissza aludni. Hogy maradjak még 2-3 órát fennt ha nagyon érzem, hogy csuklik a szemem?

2022. jún. 11. 01:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Menj ki kapálni este egy kicsit.


Amugy ha felkelsz 1kor, akkor is tudsz pihenni, sőt, aktív is lehetsz.

Lehet mosni, főzni, takarítani.

Hány éves vagy és mit csinálsz?

2022. jún. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Én meg hajnalig basz.om a rezet...
2022. jún. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1.Kapálni nem tudok mivel nem kertes ház :D...

Dolgozok,25 vagyok és ezért gáz de ennek ellenére tudok dolgozni és kibírni a napot de szeretnék aludni többet.


2.Ezzel most nem tudok mit kezdeni..-_-

2022. jún. 11. 02:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem értem, szeretnél többet aludni.

Ha elalszol este 6kor és kelsz éjjel 1kor, az 7 óra alvás, az több mint amit a legtöbb felnőtt ember alszik.

2022. jún. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mióta az eszemet tudom, gondjaim voltak az alvással. Sőt, szüleim elmeséléséből tudom, hogy már csecsemőként is ez problémás volt.

Nem tudom, hogy neked mennyire lényeges, hogy mikor aludj, de én már megbékéltem azzal, hogy nem a nagy átlagnak megfelelő az alvási igényem. Ma is hazaértem a munkából 6-ra, 7-kor már dögfáradt voltam, 8-kor el is aludtam. Éjfél előtt keltem. Ilyenkor kb. 3-ig ébren vagyok, aztán újra elálmosodok, és alszok reggelig. De van, főleg lazább napokon, hogy éjfélig is fent vagyok, és utána alszok reggelig. Meg olyan is van, hogy 9-10 körül elalszok, és 4-kor már felébredek. Aztán vagy visszaalszok, de tegnap például ébren maradtam reggelig. Én már nem csinálok belőle problémát. Ha reggel álmosabb vagyok, legfeljebb délelőtt bedobok egy energiaitalt, bár általában nem szokott kelleni. Amióta pedig nem stresszelem magam azon, hogy mikor alszok, és mikor nem, jókora stressztől megszabadultam. :-)

Egyébként némi testmozgás tud segíteni. Amikor álmosodsz, menj el futni, ha teheted. Ne annyit, hogy kidőlj tőle, de mondjuk egy 2-5 km laza tempóban - hacsak nem fizikailag vagy dögfáradt - fel tudja rázni az embert.

2022. jún. 11. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
4.Igazából úgy értettem, hogy ne ilyen korán aludjak el mert így is fenn leszek egész este. Ez az amit elakarok kerülni. ÉS ehhez meg olyan 10-11 fele kéne elaludnom és úgy tudok reggel 7-8ig aludni rendesen..Egyszer volt ilyen de felborult a rend. Viszont ez lenne nekem a jó napi rend. Ha ilyenkor kelek vagy később kicsit 9 fele akkor tudok egész nap éber lenni.
2022. jún. 11. 02:40
 7/9 A kérdező kommentje:
De sajnos annyira álmos vagyok este 6 fele hogy húz az ágy és pillanatok alatt elalszom ekkor, még ha fél órát mobilozok is, mert hajnaltól egészen este 6ig fenn lenni húzós de valahogy muszáj vissza állnom :/ jobb ötletem nincs ennek visszaállítására.
2022. jún. 11. 02:41
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Igyál délután 4 felé egy energiaitalt, kizárt hogy el fogsz aludni hatkor.
2022. jún. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Ugyan... én egész nap iszom, napi 4-5 öt, és legalább ennyi kvt.

Megis alszok mint a kisanyal

2022. jún. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!